Rossiya terma jamoasi darvozabonlar murabbiyi Vitaliy Kafanov milliy jamoaning kengaytirilgan tarkibiga bir vaqtning o‘zida besh yoki oltita darvozabon kiritilganini ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Mutaxassisning fikriga ko‘ra, barcha nomzodlar barqaror o‘yin namoyish etmoqda va ularning saviyasi deyarli bir xil.
Tanlovda kichik detallar hal qiluvchi omil bo‘lishi mumkin. Kafanovning ta’kidlashicha, ba’zida yaxshi darvozabonlar ham ro‘yxatdan tashqarida qolib ketishi ehtimoldan xoli emas.
Shuni eslatib o‘tish joizki, Rossiya terma jamoasi 2022 yil fevralidan beri xalqaro musobaqalarda ishtirok eta olmayapti. Ushbu cheklov sababli jamoa faqat o‘rtoqlik uchrashuvlarida maydonga tushmoqda.

Состав сборной России по футболу включает 6 вратарей
Тренер вратарей сборной России Виталий Кафанов сообщил, что в расширенный состав национальной команды одновременно включены пять или шесть вратарей. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По мнению специалиста, все кандидаты демонстрируют стабильную игру, и их уровень практически одинаков.
В отборе решающим фактором могут стать мелкие детали. По словам Кафанова, иногда хорошие вратари могут остаться вне списка.
Стоит напомнить, что сборная России с февраля 2022 года не участвует в международных соревнованиях. Из-за этого ограничения команда выходит на поле только в товарищеских матчах.