Bakaev: Karpin terma jamoa uchun asos yaratdi
Rossiyaning "Lokomotiv" klubi qanot hujumchisi Zelimhan Bakaev Rossiya terma jamoasining xalqaro turnirlardan to‘rt yilga chetlatilgan davridagi o‘zgarishlar haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Bakaevning ta’kidlashicha, bosh murabbiy Valeriy Karpin ushbu davrda vaqtni samarali o‘tkazib, ko‘plab futbolchilarni sinovdan o‘tkazgan.
"Qaytganimizda jamoamizda shakllangan asosiy tarkib yadrosi mavjud bo‘ladi. Karpinning mehnati natijasini ko‘ramiz", — dedi Bakaev.
Bu fikrlarni "Chempionat" nashri ham keltirgan. Valeriy Karpin 2021 yildan buyon Rossiya terma jamoasini boshqarib kelmoqda.
Uning rahbarligida jamoa jami 30 ta o‘yin o‘tkazgan. Ushbu o‘yinlarda 20 marta g‘alaba qozonilgan, 8 marta durang natija qayd etilgan va faqat 2 marta mag‘lubiyatga uchralgan.
29 yoshli Zelimhan Bakaev Rossiya terma jamoasi safida 16 ta uchrashuvda maydonga tushgan. Uning hisobida 2 ta gol va 1 ta golli uzatma mavjud.

Бакаев: Карпин создал основу для сборной
Крылья нападающего московского "Локомотива" Зелимхана Бакаева высказались об изменениях в сборной России в период её отстранения от международных турниров на четыре года. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Бакаева, главный тренер Валерий Карпин эффективно использовал это время, проверяя многих футболистов.
"Когда мы вернёмся, в нашей команде будет сформировано ядро основного состава. Мы увидим результаты работы Карпина", — сказал Бакаев.
Эти слова также приводит издание "Чемпионат". Валерий Карпин возглавляет сборную России с 2021 года.
Под его руководством команда провела всего 30 матчей. В этих играх одержано 20 побед, зафиксировано 8 ничьих и всего 2 поражения.
29-летний Зелимхан Бакаев провёл за сборную России 16 матчей. На его счету 2 гола и 1 результативная передача.