Sobiq mashhur futbolchi Rafael van der Vaart «Barselona» klubi yarim himoyachisi Frenki de Yongning o‘yiniga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru nashri xabar berdi. Van der Vaartning fikricha, Frenki de Yong o‘z o‘yinini yanada samaraliroq qilish uchun gollar va golli uzatmalar sonini oshirishi lozim.
U futbolchining jahon darajasidagi mahoratini tan olgan holda, de Yongning darvozaga kam zarba berishini va xavfli vaziyatlarni yaratishda ehtiyotkorlik bilan harakat qilishini ta’kidladi. Uningcha, futbolchi ko‘proq tavakkal qilishga o‘rganishi kerak.
2025/2026 yilgi mavsumda Frenki de Yong 31 ta o‘yinda maydonga tushib, atigi 1 ta gol va 7 ta golli uzatma amalga oshirgan. Bu natijalar futbolchiga yuqori talablar qo‘yilayotgan jamoa uchun yetarli emasligi qayd etilgan.
Hozirda «Barselona» Ispaniya La Ligasida birinchi o‘rinni egallab turibdi. Kataloniyaliklar atigi bir ochko farq bilan «Real Madrid»dan oldinda bormoqda.
«Barselona»ning navbatdagi o‘yini 28 fevral kuni «Vilyarreal»ga qarshi o‘tkazilishi rejalashtirilgan.

Бывший известный футболист Рафаэль ван дер Ваарт высказал своё мнение об игре полузащитника «Барселоны» Френки де Йонга. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает издание euro-football.ru. По мнению Ван дер Ваарта, Френки де Йонг должен увеличить количество голов и результативных передач, чтобы сделать свою игру более эффективной.
Он отметил, что, признавая мастерство футболиста мирового уровня, де Йонг наносит мало ударов по воротам и действует осторожно при создании опасных моментов. По его мнению, игрок должен научиться больше рисковать.
В сезоне 2025/2026 Френки де Йонг провёл 31 матч, забил всего 1 гол и сделал 7 результативных передач. Отмечается, что эти показатели недостаточны для команды с высокими требованиями к игроку.
В настоящее время «Барселона» занимает первое место в испанской Ла Лиге. Каталонцы опережают «Реал Мадрид» всего на одно очко.