Rossiya terma jamoasi bahorgi yig‘inga tayyorgarlik ko‘rmoqda, ammo Rossiya futbol ittifoqi hali ham o‘rtoqlik uchrashuvlari uchun barcha raqiblarni rasman e’lon qilgani yo‘q. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Shunga qaramay, dastlabki o‘yin Mali termasiga qarshi o‘tkazilishi kutilmoqda. Afrikaliklar bu borada kelishuvga erishilganini avvalroq tasdiqlashgan.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Shuningdek, Sport24 manbasiga ko‘ra, Rossiya futbol ittifoqi Gonudras terma jamoasiga ham taklif bilan murojaat qilgan.
Biroq Gonudras futbol federatsiyasi mart oyining oxirida Sankt-Peterburg shahrida o‘yin o‘tkazish taklifini rad etgan. Ushbu qaror Gonudras terma jamoasining xalqaro tanaffus davriga mo‘ljallangan avvalgi rejalari bilan bog‘liq ekani aytilmoqda.
Hozirda Gonudras FIFA reytingida 65-o‘rinda joylashgan. Bu reyting ularning xalqaro maydondagi o‘rnini belgilab beradi.

Россия сыграет с Мали, Гондурас отклонил предложение
Сборная России готовится к весеннему сбору, однако Российский футбольный союз пока официально не объявил всех соперников для товарищеских матчей. Об этом сообщает Zamin.uz.
Тем не менее, ожидается, что первый матч пройдет против сборной Мали. Африканцы ранее подтвердили достижение соглашения по этому вопросу.
Об этом сообщает euro-football.ru. Также, по информации источника Sport24, Российский футбольный союз направил приглашение и сборной Гондураса.
Однако Федерация футбола Гондураса в конце марта отказалась от предложения провести матч в Санкт-Петербурге. Сообщается, что это решение связано с ранее запланированными международными перерывами сборной Гондураса.
В настоящее время Гондурас занимает 65-е место в рейтинге ФИФА. Этот рейтинг определяет их позицию на международной арене.