"Bavariya" jamoasining darvozaboni Manuel Noyer o‘z kelajagi haqida hali aniq qarorga kelgani yo‘q. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Kicker nashrining ma’lumotiga ko‘ra, Myunxen klubi rahbariyati Noyer bilan shartnomani yana bir mavsumga uzaytirishni rejalashtirmoqda.
Ammo 39 yoshli futbolchi o‘z qarorini jismoniy holati va sog‘lig‘i bilan bog‘liq holda qabul qilishini bildirgan. Noyer faoliyatini xorijda davom ettirishni rejalashtirmayapti.
U o‘z faoliyatini "Bavariya"da yakunlash niyatida. Bu mavsum oxirida sodir bo‘ladimi yoki keyinroq — hozircha noma’lum.
Manuel Noyer 2011 yilda "Shalke"dan "Bavariya"ga 30 million yevro evaziga o‘tgan edi. Uning amaldagi shartnomasi 2026 yilning 30 iyuniga qadar amal qiladi.
Joriy mavsumda darvozabon 28 uchrashuvda maydonga tushib, 27 ta gol o‘tkazib yuborgan va 9 bahsda darvozasini daxlsiz saqlab qolishga muvaffaq bo‘lgan. Manba: euro-football.ru

Мануэль Нойер ещё не принял решение относительно своего будущего
Вратарь команды "Бавария" Мануэль Нойер еще не принял окончательное решение относительно своего будущего. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По информации издания Kicker, руководство мюнхенского клуба планирует продлить контракт с Нойером еще на один сезон.
Однако 39-летний футболист заявил, что примет решение, исходя из своего физического состояния и здоровья. Нойер не планирует продолжать карьеру за границей.
Он намерен завершить свою карьеру в "Баварии". Произойдет ли это в конце текущего сезона или позже — пока неизвестно.
Мануэль Нойер перешел из "Шальке" в "Баварию" в 2011 году за 30 миллионов евро. Его действующий контракт действует до 30 июня 2026 года.
В текущем сезоне вратарь сыграл в 28 матчах, пропустил 27 голов и сумел сохранить свои ворота в неприкосновенности в 9 играх. Источник: euro-football.ru