Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Buffonning ta'kidlashicha, Esposito juda katta salohiyatga ega va ko‘pchilik kutganidan ham yaxshiroq o‘yin ko‘rsatishi mumkin.
U o‘z so‘zlarida: «Esposito sizning barcha taxminlaringizdan oshib tushadi. Agar men «Inter»da bo‘lganimda, hech ikkilanmasdan aynan unga ishonch bildirardim.
U o‘ziga xos yigit, juda kamtar va haqiqiy professional», — deb aytgan. Bu fikrlarni Nerazzurri Society keltirgan.
Franchesko Pio Esposito «Inter» tarbiyalanuvchisi hisoblanadi. Joriy mavsumda 20 yoshli futbolchi barcha musobaqalarda jami 35 ta o‘yinda maydonga tushib, 7 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan va 6 ta golli uzatma amalga oshirgan.
Espositoning «Inter» bilan amaldagi shartnomasi 2030 yilning o‘rtalarigacha amal qiladi. Bu yosh futbolchi kelajakda yanada yuqori natijalar ko‘rsatishi kutilmoqda.

Буффон: Эспозито — большая надежда «Интера» на будущее
Бывший вратарь сборной Италии Джанлуиджи Буффон высказал тёплые слова о молодом нападающем футбольного клуба «Интер» Франческо Пио Эспозито. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Буффона, у Эспозито очень большой потенциал, и он может показывать игру даже лучше, чем многие ожидают.
Он сказал: «Эспозито превзойдёт все ваши ожидания. Если бы я был в «Интере», я бы без колебаний доверял именно ему.
Он особенный парень, очень скромный и настоящий профессионал», — приводит эти слова Nerazzurri Society.
Франческо Пио Эспозито является воспитанником «Интера». В этом сезоне 20-летний футболист сыграл в общей сложности 35 матчей во всех соревнованиях, забил 7 голов и сделал 6 результативных передач.
Действующий контракт Эспозито с «Интером» действует до середины 2030 года. Ожидается, что этот молодой футболист в будущем покажет ещё более высокие результаты.