Rossiya futbol terma jamoasining bahorgi yig‘iniga bir oydan kamroq vaqt qoldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Shunga qaramay, Rossiya futbol ittifoqi (RFI) hali o‘rtoqlik o‘yinlari uchun raqiblar ro‘yxatini rasman e’lon qilgani yo‘q. Biroq birinchi o‘yin raqibi Mali bo‘lishi kutilmoqda.
Afrikaliklar bu borada kelishuvga erishilganini avvalroq tasdiqlashgan. Ushbu ma’lumotni euro-football.ru sayti xabar qilgan.
Shuningdek, Sport24 saytining ma’lum qilishicha, RFI ikkinchi o‘yin uchun Gonduras terma jamoasiga taklif bilan murojaat qilgan. Ammo Gonduras futbol federatsiyasi Sankt-Peterburgda mart oyida o‘yin o‘tkazish taklifini rad etgan.
Bunga sabab sifatida jamoaning mart oyidagi xalqaro tanaffus davrida boshqa rejalar tuzgani ko‘rsatilgan. Ma’lumotlarga ko‘ra, Gonduras terma jamoasi hozirda FIFA reytingida 65-o‘rinni egallab turibdi.

Сборная России по футболу ищет соперника для товарищеских матчей
Тем не менее, Российский футбольный союз (РФС) пока официально не объявил список соперников для товарищеских матчей. Однако ожидается, что первым соперником станет Мали.
Африканцы ранее подтвердили достижение соглашения по этому вопросу. Об этом сообщил сайт euro-football.ru.
Кроме того, по информации сайта Sport24, РФС направил приглашение сборной Гондураса на второй матч. Однако Федерация футбола Гондураса отклонила предложение провести игру в Санкт-Петербурге в марте.
Причиной отказа названы другие планы команды на период международного перерыва в марте. По данным, сборная Гондураса в настоящее время занимает 65-е место в рейтинге ФИФА.