Bu haqda euro-football.ru nashri xabar berdi. Sinama-Pongolning so‘zlariga ko‘ra, u Rossiya chempionatini doimiy kuzatmasa-da, Safonovning o‘yini Fransiya va Yevropa futbol muxlislari e’tiboridan chetda qolmaydi.
U darvozabonning Chempionlar ligasidagi muvaffaqiyatli chiqishlarini alohida ta’kidladi. «Rossiyalik futbolchilar Chempionlar ligasida yaxshi o‘yin ko‘rsatmoqda.
Safonov esa «PSJ» safida o‘z ishini yuqori darajada bajaryapti», – dedi Sinama-Pongol. Uning so‘zlarini RIA Novosti keltirgan.
2025/2026 yilgi mavsumda Safonov «PSJ» tarkibida 10 ta o‘yinda maydonga tushib, atigi 4 ta gol o‘tkazib yubordi. Shuningdek, u darvozasiga yo‘llangan 7 ta penaltidan 5 tasini muvaffaqiyatli qaytarishga muvaffaq bo‘ldi.
Bugun, 25 fevral kuni, Matvey Safonov 27 yoshga to‘ldi. «PSJ» klubi o‘z darvozabonini tug‘ilgan kuni bilan samimiy tabrikladi.

Сафонов: Яркая игра и день рождения в Лиге чемпионов
Бывший нападающий сборной Франции Флоран Синама-Понгол высоко оценил выступления российского вратаря Матвея Сафонова в составе «ПСЖ». Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает издание euro-football.ru. По словам Синама-Понгола, хотя он не следит постоянно за российским чемпионатом, игра Сафонова не остается без внимания любителей футбола во Франции и Европе.
Он особо отметил успешные выступления вратаря в Лиге чемпионов. «Российские футболисты показывают хорошую игру в Лиге чемпионов.
Сафонов же в составе «ПСЖ» выполняет свою работу на высоком уровне», – сказал Синама-Понгол. Его слова приводит РИА Новости.
В сезоне 2025/2026 Сафонов провел в составе «ПСЖ» 10 матчей, пропустив всего 4 гола. Также он сумел отразить 5 из 7 назначенных пенальти в свои ворота.
Сегодня, 25 февраля, Матвею Сафонову исполнилось 27 лет. Клуб «ПСЖ» тепло поздравил своего вратаря с днем рождения.