Bu haqda euro-football.ru nashri xabar beradi. Messining aytishicha, u «Barselona» klubida o‘ynayotgan paytda Ispaniya terma jamoasi safida to‘p surish takliflari bo‘lgan.
Chunki Messi erta yoshida Ispaniyaga ko‘chib kelgan va futbol bo‘yicha asosiy tayyorgarlikni «Barselona» akademiyasida olgan. Shu sababli, uning Ispaniya terma jamoasida o‘ynashi real variant sifatida ko‘rilgan.
Biroq Messi o‘z tanlovida hech qachon ikkilanmaganini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, qalbi har doim Vataniga, ya’ni Argentinaga tegishli bo‘lgan.
Natijada u Argentina terma jamoasini tanlagan. Eslatib o‘tamiz, Lionel Messi 2022 yilda Argentina terma jamoasi bilan birgalikda jahon chempionligini qo‘lga kiritdi va bu muvaffaqiyat uning futbolchilik faoliyatidagi eng yirik yutuqlardan biri bo‘ldi.

Messi сказал, что выбрал не Испанию, а Аргентину
Нападающий Лионель Месси сообщил, что имел возможность выбрать не сборную Аргентины, а сборную Испании на уровне национальных команд. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает издание euro-football.ru. По словам Месси, когда он играл за клуб «Барселона», ему поступали предложения выступать за сборную Испании.
Потому что Месси в раннем возрасте переехал в Испанию и получил основную футбольную подготовку в академии «Барселоны». Поэтому его игра за сборную Испании рассматривалась как реальный вариант.
Однако Месси подчеркнул, что никогда не сомневался в своем выборе. По его словам, его сердце всегда принадлежало Родине, то есть Аргентине.
В итоге он выбрал сборную Аргентины. Напомним, что Лионель Месси в 2022 году вместе со сборной Аргентины выиграл чемпионат мира, и этот успех стал одним из крупнейших достижений в его футбольной карьере.