Bu haqda *euro-football.ru* xabar bermoqda. 27 yoshli futbolchi bu borada himoyachi Erik Garsiyani alohida tilga oldi.
Olmoning fikricha, Garsiya joriy mavsumda bosh murabbiy Hans-Diter Flik uchun muhim o‘yinchiga aylangan. "Erik – jamoamizdagi eng kam baholanayotgan futbolchi.
Hozirda uni avvalgiga qaraganda ko‘proq qadrlashmoqda, lekin men baribir uni aytaman", – dedi Dani Olmo. Uning ushbu so‘zlarini *Barca Universal* nashri keltirgan.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Erik Garsiya bu mavsumda "Barselona" safida 39 ta uchrashuvda maydonga tushib, 1 ta gol urgan va 2 ta golli uzatma amalga oshirgan. Shuningdek, futbolchi dekabr oyida klub bilan shartnomasini 2031 yilgacha uzaytirgan edi.

Дани Ольмо: Эрик Гарсия недооценивается
Полузащитник клуба "Барселона" Дани Ольмо рассказал, кого из своих одноклубников он считает самым недооценённым футболистом. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает *euro-football.ru*. 27-летний футболист особо выделил защитника Эрика Гарсию.
По мнению Ольмо, Гарсия в этом сезоне стал важным игроком для главного тренера Ханса-Дитера Флика. "Эрик — самый недооценённый футболист в нашей команде.
Сейчас его ценят больше, чем раньше, но я всё равно так считаю", — сказал Дани Ольмо. Его слова приводит издание *Barca Universal*.
Согласно данным, Эрик Гарсия в этом сезоне провёл за "Барселону" 39 матчей, забил 1 гол и сделал 2 результативные передачи. Также в декабре футболист продлил контракт с клубом до 2031 года.