“Milan” futbol klubi yarim himoyachi Luka Modrich bilan shartnomani yana bir yilga uzaytirish niyatida. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Modrichning hozirgi shartnomasi joriy mavsum oxirida yakunlanadi. Ushbu kelishuvda yana bir yilga uzaytirish imkoniyati mavjud, ammo bu bandni faqat futbolchining o‘zi ishga tushirishi mumkin.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Jurnalist Matteo Morettoning ma’lumotiga ko‘ra, “Milan” klubi Modrich bilan muzokaralarni faol davom ettirmoqda.
Klub murabbiylari, futbolchilar va rahbariyat xorvatiyalik tajribali futbolchining jamoa uchun naqadar muhim ekanini ta’kidlab, undan kamida yana bir mavsum qolishni so‘ramoqda. “Milan” rahbariyati Modrichni tarkibda saqlab qolish uchun barcha choralarni ko‘rishga tayyor.
Modrich joriy yilning sentyabr oyida 41 yoshga kiradi. Shu vaqtgacha u “Milan” safida 28 o‘yinda maydonga tushib, 2 ta gol urdi va 3 ta golli uzatma amalga oshirdi.

“Милан” хочет продлить контракт с Модричем
Футбольный клуб «Милан» намерен продлить контракт с полузащитником Лукой Модричем ещё на один год. Об этом сообщает Zamin.uz.
Текущий контракт Модрича истекает в конце этого сезона. В соглашении предусмотрена возможность продления ещё на один год, но этот пункт может активировать только сам футболист.
Об этом сообщает euro-football.ru. По информации журналиста Маттео Мореттона, клуб «Милан» активно ведёт переговоры с Модричем.
Тренеры, игроки и руководство клуба подчёркивают, насколько важен опытный хорватский футболист для команды, и просят его остаться как минимум ещё на один сезон. Руководство «Милана» готово принять все меры, чтобы сохранить Модрича в составе.
В сентябре этого года Модричу исполнится 41 год. На данный момент он провёл за «Милан» 28 матчей, забил 2 гола и сделал 3 результативные передачи.