Hujumchi Lionel Messi o‘z faoliyatida Argentina terma jamoasi emas, balki Ispaniya terma jamoasi tarkibida ham o‘ynashi mumkin bo‘lganini ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bergan. Messining aytishicha, u «Barselona» klubida to‘p surayotgan paytda Ispaniya futbol federatsiyasi unga o‘z terma jamoalari safida o‘ynashni taklif qilgan.
Bu taklif futbolchining erta yoshda Ispaniyaga ko‘chib kelgani va «Barselona» akademiyasida tarbiyalanganini hisobga olib bildirilgan. Ko‘plab futbolchilar uchun bunday holatlar odatiy ekani ta’kidlangan.
Biroq Messi bu taklifni rad etgan va o‘z tanlovida qat’iy bo‘lganini qayd etgan. U o‘z so‘zida shunday deydi: «Yuragim doimo Argentina bilan edi».
Bu fikrni u Miro De Atras dasturida bildirgan. Eslatib o‘tamiz, Lionel Messi 2022 yilda Argentina terma jamoasi bilan jahon chempioni unvoniga sazovor bo‘lgan.
Bu muvaffaqiyat uning milliy jamoa bilan bog‘liq faoliyatidagi eng muhim yutuqlardan biri hisoblanadi.

Месси мог играть и за сборную Испании
Нападающий Лионель Месси заявил, что в своей карьере мог играть не только за сборную Аргентины, но и за сборную Испании. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил euro-football.ru. По словам Месси, когда он выступал за клуб «Барселона», Федерация футбола Испании предлагала ему играть за их национальную команду.
Это предложение было сделано с учётом того, что футболист переехал в Испанию в раннем возрасте и воспитывался в академии «Барселоны». Отмечается, что для многих футболистов такие случаи являются обычными.
Однако Месси отклонил это предложение и был твёрд в своём выборе. Он сказал: «Моё сердце всегда было с Аргентиной».
Это мнение он высказал в программе Miro De Atras. Напомним, что Лионель Месси в 2022 году стал чемпионом мира в составе сборной Аргентины.
Этот успех считается одним из самых важных достижений в его карьере, связанной с национальной командой.