So‘nggi o‘yinlardan so‘ng musobaqaning 1/8 final bosqichiga chiqqan jamoalar to‘liq aniqlanib, qaysi klublar bir-biriga raqib bo‘lishi mumkinligi ma’lum bo‘ldi. UEFA rasmiy ma’lumotiga ko‘ra, 1/8 final, chorak final va yarim final bosqichlariga qur’a tashlash marosimi 2026 yil 27 fevral kuni Fransiyaning Nyon shahrida, mahalliy vaqt bilan soat 12:00 da o‘tkaziladi.
Bu vaqt O‘zbekiston vaqti bilan soat 16:00 ga to‘g‘ri keladi. Qur’a oldidan shakllangan ehtimoliy juftliklar futbol ixlosmandlari orasida katta qiziqish uyg‘otmoqda.
Masalan, «PSJ»ga «Barselona» yoki «Chelsi»dan biri raqib bo‘lishi mumkin. Shuningdek, «Nyukasl Yunayted» ham xuddi shu klublardan biri bilan to‘qnashishi ehtimoldan xoli emas.
Bunday ehtimollar, tabiiyki, Chempionlar ligasining keyingi bosqichida yirik klublar o‘rtasida katta va muhim o‘yinlar bo‘lishini ko‘rsatadi. Bundan tashqari, «Galatasaroy» va «Atletiko Madrid» jamoalari uchun «Liverpul» yoki «Tottenxem»dan biri raqib sifatida ko‘rilmoqda.
«Real Madrid» va Norvegiya chempioni «Budyo-Glimt» esa «Sporting» yoki «Manchester Siti» bilan kuch sinashishi mumkin. Bu kabi juftliklar nimchorak finalda bir nechta katta va qiziqarli o‘yinlar bo‘lishini anglatadi.
Shuningdek, «Atalanta» va «Bayer» klublari uchun «Arsenal» yoki «Bavariya»dan biri raqib bo‘lishi ehtimoli bor. Ayniqsa, «Atalanta»ning so‘nggi dramatik kambeki muxlislar orasida qiziqish uyg‘otgan va uning kimga qarshi o‘ynashi katta e’tiborda.
Nemis va ingliz grandi bilan ehtimoliy o‘yinlar bu bosqichni yanada muhim va shiddatli qiladi. Qur’a natijalari 27 fevral kuni rasman e’lon qilinadi va Chempionlar ligasidagi keyingi katta o‘yinlar afishasi aniqlanadi.
UEFA ma’lumotiga ko‘ra, 1/8 final uchrashuvlari 10–11 mart kunlari boshlanadi, javob o‘yinlari esa 17–18 mart kunlariga belgilangan. Demak, muxlislarni oldinda yirik futbol kechalari, katta intriga va dramatik to‘qnashuvlar kutmoqda.

Лига чемпионов: ожидается жеребьёвка 1/4 финала
Плей-офф этап Лиги чемпионов УЕФА завершён, и теперь всё внимание сосредоточено на жеребьёвке 1/4 финала. Об этом сообщает Zamin.uz.
После последних матчей полностью определились команды, вышедшие в 1/8 финала турнира, а также стало известно, какие клубы могут встретиться друг с другом. Согласно официальной информации УЕФА, церемония жеребьёвки 1/8 финала, четвертьфинала и полуфинала состоится 27 февраля 2026 года в городе Ньон, Франция, в 12:00 по местному времени.
Это время соответствует 16:00 по узбекскому времени. Предварительные возможные пары вызывают большой интерес среди футбольных болельщиков.
Например, «ПСЖ» может встретиться с одним из клубов «Барселона» или «Челси». Также «Ньюкасл Юнайтед» вполне может столкнуться с одним из этих клубов.
Такие предположения, естественно, указывают на то, что в следующем этапе Лиги чемпионов будут проходить крупные и важные матчи между ведущими клубами. Кроме того, для команд «Галатасарай» и «Атлетико Мадрид» в качестве соперников рассматриваются «Ливерпуль» или «Тоттенхэм».
«Реал Мадрид» и чемпион Норвегии «Будё-Глимт» могут встретиться с «Спортингом» или «Манчестер Сити». Такие пары означают, что в 1/4 финала будет несколько больших и захватывающих матчей.
Также для клубов «Аталанта» и «Байер» существует вероятность встречи с «Арсеналом» или «Баварией». Особенно интерес вызывает драматичное возвращение «Аталанты» в последних матчах, и против кого она сыграет, вызывает большой интерес у болельщиков.
Возможные встречи с немецкими и английскими грандами сделают этот этап ещё более важным и напряжённым. Результаты жеребьёвки будут официально объявлены 27 февраля, и станет известна афиша следующих крупных матчей Лиги чемпионов.
По данным УЕФА, матчи 1/8 финала начнутся 10–11 марта, а ответные игры запланированы на 17–18 марта. Следовательно, болельщиков ожидают крупные футбольные вечера, большая интрига и драматичные столкновения.