Rossiya terma jamoasining bahorgi yig‘ini boshlanishiga bir oydan ham kam vaqt qoldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Biroq, Rossiya futbol ittifoqi hali o‘rtoqlik uchrashuvlari bo‘yicha raqiblar ro‘yxatini rasman e’lon qilmagan. Shunga qaramay, birinchi raqib Mali bo‘lishi kutilmoqda.
Afrikaliklar bilan kelishuv mavjudligi avvalroq tasdiqlangan edi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Sport24 xabariga ko‘ra, Rossiya futbol ittifoqi Gonduras terma jamoasiga ham taklif bilan chiqqan. Ammo Gonduras futbol federatsiyasi Sankt-Peterburgda mart oyida o‘yin o‘tkazish taklifini rad etgan.
Manbaga ko‘ra, Gondurasning bu qarori jamoaning mart oyidagi xalqaro tanaffus uchun oldindan tuzilgan rejalari bilan bog‘liq. Hozirda Gonduras terma jamoasi FIFA reytingida 65-o‘rinni egallab turibdi.

Ожидается, что сборная России сыграет с Мали
Однако Российский футбольный союз пока официально не объявил список соперников по товарищеским матчам. Тем не менее, ожидается, что первым соперником станет Мали.
Ранее было подтверждено наличие соглашения с африканской командой. Об этом сообщает euro-football.ru.
По информации Sport24, Российский футбольный союз также направил приглашение сборной Гондураса. Однако Федерация футбола Гондураса отклонила предложение провести матч в Санкт-Петербурге в марте.
По данным источника, решение Гондураса связано с заранее составленными планами команды на международный перерыв в марте. В настоящее время сборная Гондураса занимает 65-е место в рейтинге ФИФА.