Grehem Potter: Tanqidlar Dyo‘kereshni kuchliroq qildi
Shvetsiya terma jamoasi bosh murabbiyi Grehem Potter Londonning "Arsenal" klubi hujumchisi Viktor Dyo‘keresh haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Unga ko‘ra, futbolchiga yo‘llangan tanqidlar uning rivojlanishiga ijobiy ta’sir ko‘rsatgan. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
Ma’lumki, "Arsenal" shved hujumchisini o‘tgan yilning yozida Portugaliyaning "Sporting" klubidan sotib olgan edi. Biroq Dyo‘kereshning mavsum davomida gol urish borasidagi natijalari yuqori bo‘lmagani uchun u bir necha bor tanqid qilindi.
Bosh murabbiy Mikel Arteta esa ba’zi uchrashuvlarda uning o‘rniga boshqa hujumchilarga imkoniyat berdi. Grehem Potterning ta’kidlashicha, ushbu tanqidlar Viktorning ruhiyati va xarakterining kuchliligini ko‘rsatgan.
U Dyo‘kereshni yuqori darajadagi futbolchi va yaxshi inson sifatida baholadi. Shuningdek, Potter hujumchining "Arsenal"ning barcha musobaqalardagi yutuqlariga o‘z hissasini qo‘shganini qayd etdi.
Uning fikricha, tanqidlar futbolchilik faoliyatining ajralmas qismi hisoblanadi. Joriy mavsumda Viktor Dyo‘keresh "Arsenal" safida 36 o‘yinda maydonga tushib, 15 ta gol urdi va 2 ta golli uzatma berdi.

Грэм Поттер: Критика сделала Дёкереша сильнее
Главный тренер сборной Швеции Грэм Поттер высказался о нападающем лондонского «Арсенала» Викторе Дёкереше. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, критика, направленная в адрес футболиста, положительно повлияла на его развитие. Об этом сообщает euro-football.ru.
Известно, что «Арсенал» приобрёл шведского нападающего прошлым летом у португальского клуба «Спортинг». Однако Дёкереш подвергался критике несколько раз из-за невысоких результатов по забитым голам в течение сезона.
Главный тренер Микель Артета в некоторых матчах предоставлял возможность играть другим нападающим вместо него. По словам Грэма Поттера, эта критика показала силу духа и характера Виктора.
Он оценил Дёкереша как футболиста высокого уровня и хорошего человека. Также Поттер отметил вклад нападающего в успехи «Арсенала» во всех соревнованиях.
По его мнению, критика является неотъемлемой частью футбольной карьеры. В текущем сезоне Виктор Дёкереш провёл за «Арсенал» 36 матчей, забил 15 голов и сделал 2 результативные передачи.