Hujumchi Lionel Messi o‘z faoliyati davomida Argentina emas, Ispaniya terma jamoasi safida ham o‘ynashi mumkin bo‘lganini ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Messining so‘zlariga ko‘ra, u "Barselona" klubi tarkibida o‘ynay boshlagan paytlarda bu masala muhokama qilingan va unga Ispaniya terma jamoasini tanlash taklif qilingan.
Bunday imkoniyat Messi yoshligida Barselonaga ko‘chib kelgani va klub akademiyasida futbol bo‘yicha asosiy tayyorgarlikni olgani sababli yuzaga kelgan. Shunga qaramay, Messi o‘z tanlovini o‘zgartirmagan va har doim Argentina terma jamoasini qo‘llab-quvvatlagan.
Uning ta’kidlashicha, yuragi doimo o‘z mamlakati bilan bo‘lgan. Ma’lumki, Lionel Messi 2022 yilda Argentina terma jamoasi bilan Jahon chempionligi unvonini qo‘lga kiritdi.
Bu voqea nafaqat uning faoliyatidagi, balki butun Argentina futboli tarixidagi muhim yutuqlardan biri bo‘ldi.

Месси мог играть и за сборную Испании
Нападающий Лионель Месси заявил, что в ходе своей карьеры он мог бы играть не только за Аргентину, но и за сборную Испании. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Месси, когда он начал играть за клуб "Барселона", этот вопрос обсуждался, и ему предлагали выбрать сборную Испании.
Такая возможность возникла из-за того, что Месси в молодости переехал в Барселону и прошёл основную футбольную подготовку в академии клуба. Тем не менее, Месси не изменил своего выбора и всегда поддерживал сборную Аргентины.
Он подчеркнул, что его сердце всегда было с его родной страной. Известно, что Лионель Месси в 2022 году завоевал титул чемпиона мира вместе со сборной Аргентины.
Это событие стало важным достижением не только в его карьере, но и в истории всего аргентинского футбола.