"Barselona" futbol klubi himoyachisi Erik Garsiya jamoaning o‘yin uslubi va bugungi holati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Garsiyaning ta’kidlashicha, "Barselona" o‘z futbol falsafasiga to‘liq ishonadi.
Unga ko‘ra, klub o‘z o‘yin uslubi bilan dunyoning eng kuchli jamoalari qatoridan joy olgan. Biroq bu kuchni har safar maydonda natijalar orqali isbotlash muhim.
Shuningdek, Garsiya jamoa Chempionlar ligasi va boshqa barcha musobaqalarda g‘alaba uchun kurashishga qodirligini ham qayd etdi. La Liganing 25-turidan so‘ng "Barselona" 61 ochko to‘plab, turnir jadvalida birinchi o‘rinni egallab turibdi.
"Real Madrid" esa ikkinchi o‘rinda, ular "Barselona"dan atigi bir ochko ortda qolmoqda. Keyingi turda, 28-fevral kuni, "Barselona" o‘z maydonida "Vilyarreal" jamoasini qabul qiladi.
Ispaniya chempionatining 26-tur uchrashuvi Toshkent vaqti bilan soat 20:15 da boshlanishi rejalashtirilgan. Shu bilan birga, Garsiya avvalroq "Barselona" hatto 0:4 hisobidagi qiyin vaziyatdan ham chiqib ketishga qodir, degan fikrni bildirgan edi.

Защитник футбольного клуба "Барселона" Эрик Гарсия поделился своими мыслями о стиле игры команды и её нынешнем состоянии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Гарсии, "Барселона" полностью верит в свою футбольную философию.
По его мнению, клуб благодаря своему стилю игры входит в число сильнейших команд мира. Однако важно каждый раз доказывать эту силу результатами на поле.
Кроме того, Гарсия отметил, что команда способна бороться за победу в Лиге чемпионов и во всех остальных соревнованиях. После 25-го тура Ла Лиги "Барселона" набрала 61 очко и занимает первое место в турнирной таблице.
"Реал Мадрид" находится на втором месте, отставая от "Барселоны" всего на одно очко. В следующем туре, 28 февраля, "Барселона" примет у себя дома команду "Вильярреал".
Матч 26-го тура чемпионата Испании запланирован на 20:15 по ташкентскому времени. При этом Гарсия ранее заявлял, что "Барселона" способна выйти даже из сложной ситуации с счётом 0:4.