Myunxenning "Bavariya" klubi hujumchisi Nikolass Jekson jamoada o‘z holatidan norozi bo‘lib qolgan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda "Euro-Football.ru" nashri xabar berdi. "Bild" nashrining ma’lumotlariga ko‘ra, senegallik futbolchi o‘ziga yetarli o‘yin amaliyoti berilmayotganidan norozidir.
Jeksonning bu holati jamoa ichida ham sezilmoqda. Boshqa futbolchilar esa cheklangan rollarini qabul qilib, ko‘proq o‘yin vaqtiga ega bo‘lish uchun faol harakat qilayotganliklari aytilmoqda.
Eslatib o‘tamiz, "Bavariya" Nikolass Jeksonni 2025-yil sentabr oyida "Chelsi" klubidan mavsum oxirigacha 16 million yevro evaziga ijaraga olgan edi. Kelishuv shartlarida futbolchini 65 million yevroga sotib olish imkoniyati ham belgilangan.
Joriy mavsum davomida Jekson "Bavariya" tarkibida barcha musobaqalarda 22 ta o‘yinda maydonga tushib, 5 ta gol urgan va 1 ta golli uzatma amalga oshirgan. Hozircha futbolchining kelajagi borasida aniq qaror qabul qilingani yo‘q.
Bu holat klub rahbariyati va murabbiylar shtabi tomonidan baholanib, tegishli choralar ko‘rilishi kutilmoqda.

Нападающий мюнхенской «Баварии» Николас Джексон остался недоволен своим положением в команде. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает издание «Euro-Football.ru». По данным издания «Bild», сенегальский футболист недоволен тем, что ему не предоставляют достаточной игровой практики.
Это положение Джексона ощущается и внутри команды. Другие игроки принимают ограниченные роли и активно стараются получить больше игрового времени.
Напомним, что «Бавария» арендовала Николаса Джексона у клуба «Челси» до конца сезона за 16 миллионов евро в сентябре 2025 года. В условиях соглашения также предусмотрена возможность выкупа футболиста за 65 миллионов евро.
В текущем сезоне Джексон сыграл за «Баварию» во всех турнирах 22 матча, забил 5 голов и сделал 1 голевую передачу. Пока что по поводу будущего футболиста конкретного решения не принято.
Эта ситуация будет оценена руководством клуба и тренерским штабом, ожидается принятие соответствующих мер.
Новый главный тренер сборной Германии Юрген Клопп начал свою работу с жестких и четких условий. Об этом сообщает One.uz. Опытный специалист честно признал текущее состояние команды, заявив, что