Afsonaviy darvozabon Rinat Dasaev rossiyalik posbon Matvey Safonovning Fransiyaning "PSJ" klubidagi o‘yinlari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Safonov jamoaning asosiy tarkibida ketma-ket yetti uchrashuvda maydonga tushgan. Ushbu ma’lumotni euro-football.ru sayti xabar berdi.
Dasaevning so‘zlariga ko‘ra, agar "PSJ" murabbiylari Safonovga ishonch bildirayotgan bo‘lsa, demak, uning o‘yinlari talabga javob bermoqda. Ammo u futbolchining o‘yinlarini diqqat bilan kuzatmaganini va shu sababli aniq epizodlarga oid tahlil berish qiyinligini ta’kidladi.
Bu haqda "Chempionat" nashri xabar qiladi. Eslatib o‘tamiz, Matvey Safonov 2024 yil yozida Rossiyaning "Krasnodar" klubidan 20 million yevro evaziga Parij jamoasiga o‘tgan edi.
2025/2026 yilgi mavsumda u 11 ta uchrashuvda qatnashib, 12 ta gol o‘tkazib yuborgan. Shuningdek, to‘rt o‘yinda darvozasini daxlsiz saqlab qolishga muvaffaq bo‘lgan.

Дасаев оценил игры Матвея Сафонова в «ПСЖ»
Легендарный вратарь Ринат Дасаев высказал своё мнение о выступлениях российского голкипера Матвея Сафонова в клубе «ПСЖ» из Франции. Об этом сообщает Zamin.uz.
Сафонов сыграл в семи матчах подряд в основном составе команды. Об этом сообщает сайт euro-football.ru.
По словам Дасаева, если тренеры «ПСЖ» доверяют Сафонову, значит его игры соответствуют требованиям. Однако он отметил, что не следил внимательно за играми футболиста и поэтому трудно дать точный анализ конкретных эпизодов.
Об этом сообщает издание «Чемпионат». Напомним, что Матвей Сафонов летом 2024 года перешёл из российского клуба «Краснодар» в парижскую команду за 20 миллионов евро.
В сезоне 2025/2026 он принял участие в 11 матчах, пропустив 12 голов. Также в четырёх играх ему удалось сохранить свои ворота в неприкосновенности.