Lionel Messi nafaqat Argentina terma jamoasi, balki Ispaniya terma jamoasi uchun ham o‘ynashi mumkin bo‘lganini ma'lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru sayti xabar bergan. Messining so‘zlariga ko‘ra, «Barselona»da faoliyatini boshlagan davrida bu masala bir paytlar jiddiy muhokama qilingan.
Unga Ispaniya terma jamoasi safida o‘ynash takliflari ham bo‘lgan. Bu holat, odatda, boshqa ko‘plab futbolchilarda ham kuzatiladi.
Messi bu haqda shunday degan: «Men argentinalikman, ammo juda erta yoshimda Barselonaga ko‘chib o‘tganman va futbol bo‘yicha asosiy tayyorgarlikni ularning akademiyasida o‘tganman. Shuning uchun Ispaniya terma jamoasi uchun o‘ynash imkoniyati haqiqatdan ham mavjud edi.
Biroq mening qalbim doimo Argentinaga tegishli edi». Ushbu fikrlarini Messi Miro De Atras dasturida bildirgan.
Eslatib o‘tamiz, Lionel Messi 2022 yilda Argentina terma jamoasi tarkibida jahon chempionligini qo‘lga kiritgan.

Лионель Месси заявил, что мог бы играть не только за сборную Аргентины, но и за сборную Испании. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. По словам Месси, в период начала своей карьеры в «Барселоне» этот вопрос однажды серьёзно обсуждался.
Ему также поступали предложения играть за сборную Испании. Такая ситуация обычно наблюдается у многих других футболистов.
Месси сказал по этому поводу: «Я аргентинец, но очень рано переехал в Барселону и основную футбольную подготовку прошёл в их академии. Поэтому возможность играть за сборную Испании действительно существовала.
Однако моё сердце всегда принадлежало Аргентине». Эти слова Месси выразил в программе Miro De Atras.