Afsonaviy darvozabon Rinat Dasaev rossiyalik darvozabon Matvey Safonovning Fransiyaning "PSJ" klubidagi o‘yinlari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Safonov ketma-ket yetti uchrashuvda jamoaning asosiy tarkibida maydonga tushmoqda. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
Rinat Dasaevning aytishicha, agar "PSJ" murabbiylar shtabi Safonovga ishonch bildirayotgan bo‘lsa, bu uning o‘z ishini muvaffaqiyatli bajarayotganidan dalolat beradi. Biroq Dasaev uning o‘yinlarini muntazam kuzatmaganini ta’kidlab, aniq epizodlar bo‘yicha baho berish qiyin ekanligini qayd etdi.
Bu fikrlar "Chempionat" nashri tomonidan e’lon qilingan. Matvey Safonov 2024 yil yozida Rossiyaning "Krasnodar" klubidan Parijga 20 million yevro evaziga ko‘chib o‘tgan edi.
2025/2026 yilgi mavsumda u 11 ta o‘yinda ishtirok etib, 12 ta gol o‘tkazib yuborgan. Shuningdek, to‘rtta uchrashuvda darvozasi daxlsiz qolgan.

Легендарный вратарь Ринат Дасаев высказал своё мнение об играх российского вратаря Матвея Сафонова в клубе "ПСЖ" из Франции. Об этом сообщает Zamin.uz.
Сафонов подряд выходит в основном составе команды в семи матчах. Об этом сообщает euro-football.ru.
По словам Рината Дасаева, если тренерский штаб "ПСЖ" доверяет Сафонову, это свидетельствует о том, что он успешно выполняет свою работу. Однако Дасаев отметил, что не следил регулярно за его играми, поэтому сложно оценивать по отдельным эпизодам.
Эти высказывания опубликованы изданием "Чемпионат". Матвей Сафонов летом 2024 года перешёл из российского клуба "Краснодар" в Париж за 20 миллионов евро.
В сезоне 2025/2026 он принял участие в 11 матчах, пропустив 12 голов. Также в четырёх матчах его ворота остались неприкосновенными.