Barselona futbol klubi rasmiy saytida Frenki de Yongning jarohat olgani haqida ma’lumot berildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Niderlandiyalik yarim himoyachi payshanba kungi mashg‘ulotlar vaqtida shikastlangan. Bu haqda euro-football.ru xabar qilgan.
Tibbiy ko‘rik natijalariga ko‘ra, 28 yoshli futbolchining o‘ng sonining orqa qismida tashqi tomondan jarohat aniqlangan. Klub vakillarining ma’lum qilishicha, futbolchining to‘liq tiklanishi taxminan besh-olti hafta davom etadi.
Shu sababli, Frenki de Yongning aprel oyining birinchi yarmida safga qaytishi kutilmoqda. Jarohati tufayli de Yong bir necha muhim o‘yinlarni, jumladan Chempionlar ligasi 1/8 finalining har ikki uchrashuvini ham o‘tkazib yuboradi.
Shuningdek, Barselona 28-fevral kuni bo‘lib o‘tadigan Villarrealga qarshi o‘yinda ham Frenki maydonga tusha olmaydi. Bu holat jamoa o‘yiniga sezilarli ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Френки де Йонг получил травму, не сыграет 6 недель
На официальном сайте футбольного клуба Барселона появилась информация о травме Френки де Йонга. Об этом сообщает Zamin.uz.
Нидерландский полузащитник получил повреждение во время тренировки в четверг. Об этом сообщил euro-football.ru.
По результатам медицинского обследования у 28-летнего футболиста выявлена внешняя травма задней части правого бедра. По словам представителей клуба, полное восстановление игрока займет примерно пять-шесть недель.
По этой причине ожидается, что Френки де Йонг вернется в строй в первой половине апреля. Из-за травмы де Йонг пропустит несколько важных матчей, включая оба матча 1/8 финала Лиги чемпионов.
Кроме того, Френки не сможет выйти на поле в матче против Вильярреала, который состоится 28 февраля. Это может существенно повлиять на игру команды.