Sobiq futbolchi Aleksandr Mostovoy PSJ (Parij Sen-Jermen) darvozaboni Matvey Safonovning o‘yinlari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Unga ko‘ra, rossiyalik darvozabon o‘ziga berilgan imkoniyatdan maksimal darajada foydalanishga harakat qilmoqda. Biroq, PSJ kabi yuqori darajadagi jamoada o‘ynash darvozabonning haqiqiy mahoratini baholashni qiyinlashtiradi.
Ushbu fikr euro-football.ru nashrida keltirilgan. Mostovoyning ta’kidlashicha, PSJ jamoasida darvozabon ko‘pincha kam ish bilan band bo‘ladi.
Masalan, bir o‘yinda raqiblar faqat bir-ikki marta darvozaga zarba berishi mumkin. Boshqa jamoalarda esa darvozabon bir uchrashuvda 20 martagacha sinovdan o‘tadi.
Shu sababli, Safonovning o‘yiniga nisbatan aniq xulosa chiqarishga shoshilmaslik kerak. Har qanday holatda ham tanqid uchun sabab topilishi mumkin.
Chorshanba kuni PSJ Chempionlar ligasida “Monako”ga qarshi o‘yin o‘tkazdi. Uchrashuv 2:2 hisobidagi durang bilan yakunlandi.
Ikki o‘yindan iborat qarama-qarshilik natijasida PSJ umumiy hisobda 5:4 hisobida g‘alaba qozonib, musobaqaning 1/8 final bosqichiga yo‘l oldi. Endi PSJning navbatdagi raqibi “Barselona” yoki “Chelsi” bo‘lishi mumkin.

Мостовой: оценить мастерство вратаря в ПСЖ сложно
Бывший футболист Александр Мостовой высказал своё мнение о выступлениях вратаря ПСЖ (Пари Сен-Жермен) Матвея Сафонова. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, российский вратарь старается максимально использовать предоставленные ему возможности. Однако играть в команде такого высокого уровня, как ПСЖ, затрудняет объективную оценку настоящего мастерства вратаря.
Это мнение было опубликовано в издании euro-football.ru. По словам Мостового, вратарь ПСЖ часто бывает занят мало работой.
Например, в одном матче соперники могут нанести по воротам всего один-два удара. В других командах вратарь может подвергаться испытаниям до 20 раз за игру.
Поэтому не стоит спешить с однозначными выводами о игре Сафонова. В любом случае всегда можно найти повод для критики.
В среду ПСЖ провёл матч Лиги чемпионов против «Монако». Встреча завершилась вничью со счётом 2:2.
По итогам двух матчей ПСЖ выиграл с общим счётом 5:4 и вышел в 1/8 финала турнира. Теперь следующим соперником ПСЖ может стать «Барселона» или «Челси».