Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Insayder Nikolo Skiraning ma’lumotiga ko‘ra, kanadalik futbolchi mavsum yakunida klubni tark etish masalasini ko‘rib chiqmoqda.
"Yuventus" rahbariyati va bosh murabbiy Luchano Spalletti hujumchining joriy mavsumdagi o‘yinidan qoniqmayapti. Shu sababli klub futbolchini sotish bo‘yicha takliflarga ochiq ekanligini bildirgan.
Jonatan Devid 2025 yilda Fransiyaning "Lill" klubidan "Yuventus"ga erkin agent sifatida kelib qo‘shilgan edi. Uning shartnomasi 2030 yilning 30 iyuniga qadar amal qiladi.
Joriy mavsumda Devid barcha musobaqalarda 36 o‘yinda maydonga tushdi. U ushbu o‘yinlarda 7 ta gol urishga va 5 ta golli uzatmani amalga oshirishga muvaffaq bo‘ldi.
Transfermarkt portali ma’lumotlariga ko‘ra, futbolchining transfer qiymati 35 million yevroga baholanmoqda. Shu bois yozgi transfer oynasida unga boshqa klublardan takliflar bo‘lishi kutilmoqda.

Джонатан Дэвид может покинуть Ювентус летом
Нападающий туринского клуба «Ювентус» Джонатан Дэвид может покинуть команду в летнее трансферное окно. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По информации инсайдера Николо Скиры, канадский футболист рассматривает вопрос о покидании клуба по окончании сезона.
Руководство «Ювентуса» и главный тренер Лучано Спаллетти недовольны игрой нападающего в текущем сезоне. По этой причине клуб заявил, что открыт для предложений о продаже футболиста.
Джонатан Дэвид присоединился к «Ювентусу» в 2025 году в качестве свободного агента из французского клуба «Лилль». Его контракт действует до 30 июня 2030 года.
В текущем сезоне Дэвид сыграл во всех турнирах 36 матчей. В этих играх он сумел забить 7 голов и сделать 5 результативных передач.
По данным портала Transfermarkt, трансферная стоимость футболиста оценивается в 35 миллионов евро. Поэтому ожидается, что в летнее трансферное окно он получит предложения от других клубов.