Saudiya Arabistoni chempionatida «Al Hilol» jamoasi hali biror marta mag‘lubiyatga uchramagan bo‘lsa-da, so‘nggi turlardagi ketma-ket durang o‘yinlar sababli turnir jadvalida uchinchi o‘ringa tushib qoldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Shu vaziyat fonida, Italiya mutaxassisi Simone Inzagining jamoa bosh murabbiyligidagi kelajagi borasida turli muhokamalar yuzaga kelmoqda.
Ayniqsa, «Al Hilol»ning ashaddiy muxlislari murabbiyga nisbatan norozilik bildirib, uning o‘rnini boshqa mutaxassis egallashi kerakligini ta’kidlashmoqda. Biroq Simone Inzagi bu bosimlarga qaramasdan o‘z lavozimida xotirjam faoliyat olib bormoqda.
Uning shartnomasi 2027 yilning o‘rtalarigacha amal qiladi va muddatidan avval bekor qilingan taqdirda katta miqdorda kompensatsiya to‘lanishi lozim bo‘ladi. Shuningdek, qayd etilishicha, Simone Inzagi maoshi bo‘yicha dunyodagi eng ko‘p haq oladigan murabbiylar orasida ikkinchi o‘rinda turadi.
Uning yillik daromadi 26 million yevroni tashkil etadi va bu ko‘rsatkich bo‘yicha u faqatgina Diego Simeonedan ortda qolmoqda.

«Аль Хилаль» опустился на третье место из-за ничьих
В чемпионате Саудовской Аравии команда «Аль Хилаль» пока не потерпела ни одного поражения, однако из-за серии ничьих в последних турах опустилась на третье место в турнирной таблице. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. На фоне этой ситуации ведутся различные обсуждения относительно будущего итальянского специалиста Симоне Инзаги на посту главного тренера команды.
Особенно ярые болельщики «Аль Хилаля» выражают недовольство тренером и настаивают на том, что его место должен занять другой специалист. Однако Симоне Инзаги, несмотря на давление, спокойно продолжает работать на своей должности.
Его контракт действует до середины 2027 года, и в случае досрочного расторжения необходимо будет выплатить крупную компенсацию. Также отмечается, что по уровню зарплаты Симоне Инзаги занимает второе место среди самых высокооплачиваемых тренеров мира.
Его годовой доход составляет 26 миллионов евро, и по этому показателю он уступает только Диего Симеоне.