Portugaliya terma jamoasi bosh murabbiyi Roberto Martines hujumchi Krishtianu Ronaldu haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Martinesning ta’kidlashicha, u murabbiy sifatida jamoaga kelganidan beri Ronaldu o‘zini namunali futbolchi sifatida namoyon qildi.
U nafaqat sardor sifatida jamoani birlashtira oladi, balki maydonda ham boshqalarga o‘rnak bo‘lib kelmoqda. Murabbiyning fikricha, Ronaldu futbolchi sifatida o‘z o‘yin uslubini o‘zgartirgan.
U endi «Manchester Yunayted»dagi ilk faoliyatidagi kabi qanot hujumchisi emas va an’anaviy markaziy hujumchi — «to‘qqizlik» pozitsiyasida ham o‘ynamaydi. Buning o‘rniga, Ronaldu jamoaning asosiy gol uruvchi futbolchisi sifatida harakat qilmoqda.
Portugaliya terma jamoasi esa kelasi yozda bo‘lib o‘tadigan jahon chempionatida ishtirok etadi. Mazkur musobaqa AQSh, Kanada va Meksika mezbonligida tashkil etilishi rejalashtirilgan.

Martines: Роналду остаётся главным лидером команды
Главный тренер сборной Португалии Роберто Мартинес высказался о нападающем Криштиану Роналду. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Мартинеса, с тех пор как он стал тренером команды, Роналду проявил себя как примерный футболист.
Он не только способен объединять команду как капитан, но и служит примером для других на поле. По мнению тренера, Роналду изменил свой стиль игры как футболист.
Теперь он не является крайним нападающим, как в первый период своей карьеры в «Манчестер Юнайтед», и не играет на традиционной позиции центрального нападающего — «девятки». Вместо этого Роналду выступает в роли основного бомбардира команды.
Сборная Португалии примет участие в чемпионате мира, который состоится следующим летом. Этот турнир планируется провести в США, Канаде и Мексике.