Rossiyalik sobiq futbolchi Aleksandr Mostovoy PSJ jamoasi darvozaboni Matvey Safonovning faoliyati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U Safonov berilgan imkoniyatlardan foydalanishga harakat qilayotganini ta’kidladi. Bu haqda *euro-football.ru* xabar berdi.
Mostovoyning aytishicha, PSJ kabi yirik jamoada darvozabon o‘yinini baholash oson emas. Chunki bunday kuchli klublarda raqiblar ko‘pincha butun uchrashuv davomida darvozaga bir-ikki marta zarba yo‘llaydi.
Boshqa jamoalarda esa darvozabon ko‘proq, hatto 20 martagacha sinovdan o‘tishi mumkin. Unga ko‘ra, darvozabonni tanqid qilish uchun har doim sabab topish mumkin.
Ma’lumot uchun, chorshanba kuni PSJ Chempionlar ligasi doirasida o‘z maydonida "Monako"ga qarshi o‘yin o‘tkazib, 2:2 hisobida durang qayd etdi. Ikki o‘yin natijasiga ko‘ra, parijliklar 5:4 hisobida ustun kelib, 1/8 final bosqichiga yo‘l oldi.

Мостовой: оценить вратаря ПСЖ непросто
Бывший российский футболист Александр Мостовой высказал своё мнение о деятельности вратаря команды ПСЖ Матвея Сафонова. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он отметил, что Сафонов старается использовать предоставленные возможности. Об этом сообщает *euro-football.ru*.
По словам Мостового, оценить игру вратаря в такой крупной команде, как ПСЖ, непросто. Потому что в таких сильных клубах соперники часто наносят по воротам всего один-два удара за весь матч.
В других командах же вратарь может подвергаться испытаниям гораздо чаще, даже до 20 раз. По его мнению, всегда можно найти повод для критики вратаря.
Для справки, в среду ПСЖ в рамках Лиги чемпионов провёл домашний матч против "Монако", который завершился вничью 2:2. По сумме двух игр парижане выиграли со счётом 5:4 и вышли в 1/8 финала.