Portugaliya terma jamoasi bosh murabbiyi Roberto Martines mashhur hujumchi Krishtianu Ronaldu haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Euro-football.ru xabar bergan. Martinesning aytishicha, u terma jamoaga kelganidan buyon Ronaldu o‘zini namuna sifatida tutmoqda.
Jamoa sardori sifatida u hamma uchun o‘rnak bo‘layotgani qayd etilgan. Murabbiy futbolchi faoliyatiga oid fikrlari bilan ham bo‘lishdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Ronaldu endi “Manchester Yunayted”dagi ilk davridagidek qanot bo‘ylab faol harakat qiladigan futbolchi emas. Martines Ronaldu o‘zining yangi roli bilan jamoa uchun muhim ahamiyatga ega ekanini ta’kidladi.

Главный тренер сборной Португалии Роберто Мартинес высказался о знаменитом нападающем Криштиану Роналду. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил Euro-football.ru. По словам Мартинеса, с тех пор как он пришёл в сборную, Роналду ведёт себя как пример для подражания.
Отмечается, что капитан команды служит примером для всех. Тренер также поделился своими мыслями о карьере футболиста.
По его словам, Роналду уже не тот игрок, который активно действует по флангу, как в первый период в «Манчестер Юнайтед». Мартинес подчеркнул, что Роналду с новой ролью имеет важное значение для команды.
Его задача сейчас не выполнять классическую роль «девятки», а эффективно завершать атаки. Также планируется участие сборной Португалии в предстоящем чемпионате мира.