Saudiya Arabistoni chempionatida «Al-Hilol» jamoasi hali biror marta mag‘lubiyatga uchramagan bo‘lsa-da, so‘nggi uchrashuvlarda ketma-ket duranglar qayd etilgan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu holat jamoaning turnir jadvalida uchinchi o‘ringa tushib qolishiga sabab bo‘ldi. Ushbu vaziyat haqida *euro-football.ru* manbasi xabar berdi.
Italiyaning *La Repubblica* nashriga ko‘ra, jamoaning so‘nggi natijalari fonida bosh murabbiy Simone Indzagining lavozimdan ketishi ehtimoli borasida muhokamalar kuchaymoqda. Ma’lumotlarga ko‘ra, «Al-Hilol» muxlislarining bir qismi ham Indzagiga qarshi chiqishni boshlagan.
Shunday bo‘lsa-da, italiyalik mutaxassis bunday vaziyatga xotirjam munosabat bildirmoqda. Uning shartnomasi 2027 yilning o‘rtalarigacha amal qiladi va muddatidan avval bekor qilingan taqdirda katta miqdordagi kompensatsiya to‘lanishi ko‘zda tutilgan.
Simone Indzagi dunyodagi eng ko‘p maosh oladigan murabbiylardan biri hisoblanadi. Hozirda u ushbu ro‘yxatda Diego Simeonedan keyin ikkinchi o‘rinni egallab turibdi.

В чемпионате Саудовской Аравии команда «Аль-Хилаль» пока не потерпела ни одного поражения, однако в последних матчах подряд были зафиксированы ничьи. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эта ситуация привела к тому, что команда опустилась на третье место в турнирной таблице. Об этом сообщает источник *euro-football.ru*.
По данным итальянского издания *La Repubblica*, на фоне последних результатов команды усиливаются обсуждения о возможном уходе главного тренера Симоне Индзаги с должности. По информации, часть болельщиков «Аль-Хилаля» также начала выступать против Индзаги.
Тем не менее, итальянский специалист спокойно относится к такой ситуации. Его контракт действует до середины 2027 года, и в случае досрочного расторжения предусмотрена выплата крупной компенсации.
Симоне Индзаги считается одним из тренеров с самой высокой зарплатой в мире. В настоящее время он занимает второе место в этом списке после Диего Симеоне.