"Antalyaspor" futbol klubi himoyachisi Georgiy Jikiyaning so‘nggi paytlarda o‘yin amaliyotisiz qolishi uning olgan jarohati bilan bog‘liq. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda futbolchining Turkiyadagi vakili Malik Arutyunov ma’lum qildi. Ushbu xabarni euro-football.ru sayti e’lon qilgan.
Vakilning so‘zlariga ko‘ra, Jikiya jarohatidan to‘liq tiklangan va hozirda jamoaga yaqinda tayinlangan yangi bosh murabbiy ham unga ishonch bildirgan. Arutyunovning ta’kidlashicha, Jikiya "Fenerbahche"ga qarshi o‘tadigan navbatdagi o‘yinda asosiy tarkibda maydonga tushishi mumkin.
Shuningdek, agentning qayd etishicha, "Antalyaspor" jamoasida mavsum davomida uchinchi murabbiy almashgan. Har bir murabbiyning o‘z qarashlari bo‘lgani bois, futbolchining o‘yin amaliyotisiz qolishi ham jarohat va murabbiylar qarorlari bilan bog‘liq.

Защитник футбольного клуба "Антальяспор" Георгий Джикия в последнее время отсутствовал на поле из-за полученной травмы. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил представитель футболиста в Турции Малик Арутюнов. Данная информация была опубликована на сайте euro-football.ru.
По словам представителя, Джикия полностью восстановился после травмы и сейчас новый главный тренер, недавно назначенный в команду, также выразил ему доверие. По словам Арутюнова, Джикия может выйти в основном составе в следующем матче против "Фенербахче".
Также агент отметил, что в "Антальяспоре" за сезон уже сменилось три тренера. Поскольку у каждого тренера свои взгляды, отсутствие футболиста на поле было связано как с травмой, так и с решениями тренеров.
По данным, в сезоне 2025/2026 Джикия принял участие в 13 матчах чемпионата и кубка Турции, забив два гола. Сейчас он готов вернуться в основной состав команды.