"Italiyaning «Atalanta» futbol klubi Chempionlar ligasining navbatdagi bosqichiga chiqishga muvaffaq bo‘lgan A Seriyaning yagona jamoasi bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Dastlabki o‘yinda Dortmundning «Borussiya» jamoasiga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘lganiga qaramay, javob o‘yinida «Atalanta» 4:1 hisobida g‘alaba qozonib, o‘z imkoniyatlarini to‘liq tikladi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
O‘yindan so‘ng, «Milan» klubining sobiq himoyachisi Alessandro Kostakurta «Atalanta»ning o‘yinini yuqori baholab o‘tdi. U jamoaning kutilmagan holda juda kuchli futbol namoyish etganini ta’kidlab, Italiya futboli elitasi orasidagi o‘z o‘rnini yana bir bor isbotlaganini qayd etdi.
Shuningdek, Kostakurta jamoaning muhim futbolchilaridan biri Mario Pashalichning yetakchilik fazilatlariga alohida to‘xtaldi. Uning fikricha, Pashalichning bunday liderlik qobiliyatini so‘nggi marta Franko Barezida ko‘rganini aytdi.
Bu so‘zlar pianetamilan.it sayti tomonidan keltirilgan. Shuni ham eslatish joizki, «Atalanta» 2024 yilda Yevropa ligasi g‘olibi bo‘lgan va bu jamoa tarixidagi muhim yutuqlardan biri hisoblanadi."

Итальянский футбольный клуб «Аталанта» стал единственной командой Серии А, сумевшей выйти в следующий этап Лиги чемпионов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Несмотря на поражение в первом матче от дортмундской «Боруссии» со счётом 0:2, во втором матче «Аталанта» одержала победу со счётом 4:1, полностью восстановив свои шансы. Об этом сообщает euro-football.ru.
После игры бывший защитник клуба «Милан» Алессандро Костакурта высоко оценил игру «Аталанты». Он отметил, что команда неожиданно продемонстрировала очень сильный футбол и ещё раз доказала своё место среди элиты итальянского футбола.
Кроме того, Костакурта особо выделил лидерские качества одного из ключевых игроков команды Марио Пашалич. По его мнению, последний раз он видел такие лидерские способности у Франко Барези.
Эти слова приведены сайтом pianetamilan.it. Также стоит напомнить, что «Аталанта» в 2024 году стала победителем Лиги Европы, что является одним из важных достижений в истории команды.