"Antalyaspor" jamoasi himoyachisi Georgiy Djikiyaning so‘nggi paytlarda maydonda kam ko‘rinayotgani uning jarohati bilan bog‘liq ekani ma’lum qilindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda futbolchining Turkiyadagi vakili Malik Arutyunov izoh berdi. Unga ko‘ra, Djikiya jarohatdan to‘liq tiklangan va hozirda yangi bosh murabbiy ham unga ishonch bildirmoqda.
Malik Arutyunovning ta’kidlashicha, futbolchi yaqinlashib kelayotgan "Fenerbahche"ga qarshi uchrashuvda asosiy tarkibda maydonga tushishi kutilmoqda. Shuningdek, agentning so‘zlariga ko‘ra, "Antalyaspor"da hozirgacha uch nafar murabbiy faoliyat yuritgan va ularning har biri o‘z qarashlariga ega bo‘lgan.
Djikiyaning avvalroq o‘yin amaliyotiga ega emasligi esa aynan jarohat sababli bo‘lganini qo‘shimcha qildi. Bu haqda "Chempionat" nashri xabar berdi.
2025/2026 yilgi mavsumda rossiyalik futbolchi Turkiya chempionati va Kubogida jami 13 ta o‘yinda ishtirok etib, 2 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Djikiya hozirda o‘zining optimal sport formasiga qaytgan va jamoaning muhim o‘yinlarida ishtirok etishga tayyor.

Джикия играет в основном составе против
Стало известно, что редкое появление защитника команды "Антальяспор" Георгия Джикии на поле в последнее время связано с его травмой. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом прокомментировал представитель футболиста в Турции Малик Арутюнов. По его словам, Джикия полностью восстановился после травмы и сейчас новый главный тренер также выражает ему доверие.
По словам Малика Арутюнова, ожидается, что футболист выйдет в основном составе в предстоящем матче против "Фенербахче". Также агент отметил, что в "Антальяспоре" до сих пор работали три тренера, и у каждого из них были свои взгляды.
Ранее было добавлено, что отсутствие игровой практики у Джикии связано именно с травмой. Об этом сообщает издание "Чемпионат".
В сезоне 2025/2026 российский футболист принял участие в 13 матчах чемпионата Турции и Кубка, забив 2 гола. Джикия сейчас вернулся в свою оптимальную спортивную форму и готов участвовать в важных играх команды.