Turkiyaning "Antalyaspor" futbol klubi himoyachisi Georgiy Jikiyaning so‘nggi vaqtlarda kam maydonga tushayotgani uning jarohati bilan bog‘liq. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda futbolchini vakillayotgan agent Malik Arutyunov ma’lum qildi. Ushbu xabarni euro-football.ru sayti tarqatdi.
Agentning so‘zlariga ko‘ra, Jikiya jarohatidan to‘liq tiklangan va jamoaga yaqinda tayinlangan yangi bosh murabbiy unga ishonch bildirgan. Arutyunovning fikricha, futbolchi yaqinlashib kelayotgan "Fenerbahche"ga qarshi uchrashuvda asosiy tarkibda maydonga tushishi mumkin.
Shuningdek, agentning ta’kidlashicha, Jikiyaning jamoada kam o‘ynashi faqat jarohat bilan bog‘liq bo‘lgan. U bu mavsumda murabbiylar shtabi uch marta o‘zgarganini va har bir murabbiyning o‘z qarashlari borligini eslatib o‘tgan.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Jikiya 2025/2026 yilgi mavsumda Turkiya chempionati va kubogida jami 13 o‘yinda qatnashib, ikki gol kiritishga muvaffaq bo‘lgan.

Джикия восстановился после травмы, ожидается его возвращение в основной состав
Защитник турецкого футбольного клуба «Антальяспор» Георгий Джикия в последнее время редко выходит на поле из-за травмы. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил агент футболиста Малик Арутюнов. Эту информацию распространил сайт euro-football.ru.
По словам агента, Джикия полностью восстановился после травмы, и новый главный тренер, недавно назначенный в команду, выразил ему доверие. По мнению Арутюнова, футболист может выйти в основном составе в предстоящем матче против «Фенербахче».
Также агент подчеркнул, что редкие появления Джикии в составе связаны исключительно с травмой. Он напомнил, что в этом сезоне тренерский штаб менялся три раза, и у каждого тренера свои взгляды.
Согласно данным, в сезоне 2025/2026 Джикия принял участие в 13 матчах чемпионата и кубка Турции, забив два гола.