Sport sharhlovchisi Dmitriy Guberniyev Rossiya terma jamoasining mart oyidagi o‘yinlariga belgilangan raqiblar bo‘yicha o‘z fikrini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Valeriy Karpin boshchiligidagi terma jamoa 27-mart kuni Nikaragua, 31-mart kuni esa Mali bilan o‘rtoqlik uchrashuvlarini o‘tkazadi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Guberniyevning so‘zlariga ko‘ra, Rossiya yaqin yillarda Angliya yoki Argentina kabi kuchli jamoalar bilan o‘ynashi qiyin. U mazkur vaziyatni izohlar ekan, “Biz faqat biz bilan o‘ynashga rozi bo‘lgan jamoalarga qarshi maydonga tushamiz.
Mali va Nikaraguaga minnatdorchilik bildiramiz”, dedi. Bu fikrni Metaratings nashri keltirib o‘tgan.
Shuningdek, Guberniyev Nikaragua va Mali bilan bo‘ladigan uchrashuvlar ham muxlislar uchun qiziqarli kechishini ta’kidladi. Eslatib o‘tamiz, Rossiya va Nikaragua o‘yini Krasnodar shahrida, Mali bilan bahs esa Sankt-Peterburgda o‘tkazilishi rejalashtirilgan.

Спортивный комментатор Дмитрий Губерниев высказал своё мнение о соперниках сборной России в матчах марта. Об этом сообщает Zamin.uz.
Сборная под руководством Валерия Карпина проведёт товарищеские матчи 27 марта с Никарагуа и 31 марта с Мали. Об этом сообщает euro-football.ru.
По словам Губерниева, России в ближайшие годы будет сложно играть с такими сильными командами, как Англия или Аргентина. Комментируя ситуацию, он сказал: «Мы выйдем на поле только против команд, которые согласны играть с нами.
Благодарим Мали и Никарагуа», — отметил он. Это мнение приводит издание Metaratings.
Также Губерниев подчеркнул, что матчи с Никарагуа и Мали будут интересны для болельщиков. Напомним, что игра с Никарагуа запланирована в Краснодаре, а матч с Мали — в Санкт-Петербурге.