"Antalyaspor" jamoasi himoyachisi Georgiy Jikiyaning so‘nggi o‘yinlarda maydonga tushmaganiga uning agenti Malik Arutyunov izoh berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Agentning so‘zlariga ko‘ra, rossiyalik futbolchining o‘ynamasligi jarohat bilan bog‘liq bo‘lgan. Bu haqda euro-football.ru xabar bergan.
Malik Arutyunovning ta’kidlashicha, Jikiya jarohatdan to‘liq tiklangan va jamoaning yangi bosh murabbiyi uni asosiy tarkibda ko‘rishni rejalashtirmoqda. Agentning fikriga ko‘ra, Jikiya "Fenerbahche"ga qarshi o‘yinda start tarkibida maydonga tushishi kutilmoqda.
Shuningdek, Arutyunov jamoada allaqachon uchinchi murabbiy faoliyat olib borayotganini, har bir murabbiyning o‘z qarashlari borligini qayd etgan. Uning aytishicha, Jikiyaning avvalgi o‘yinlarda qatnashmaganiga jarohat sabab bo‘lgan.
Ma’lumot o‘rnida, 2025/2026 yilgi mavsumda Georgiy Jikiya Turkiya chempionati va Kubogida jami 13 ta o‘yinda qatnashib, 2 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.

Джикия восстановился после травмы и возвращается в основной состав
Агент защитника команды «Антальяспор» Георгия Джикии Малик Арутюнов прокомментировал отсутствие игрока на последних матчах. Об этом сообщает Zamin.uz.
По словам агента, отсутствие российского футболиста на поле было связано с травмой. Об этом сообщил euro-football.ru.
По словам Малика Арутюнова, Джикия полностью восстановился после травмы, и новый главный тренер команды планирует видеть его в основном составе. По мнению агента, ожидается, что Джикия выйдет в стартовом составе в матче против «Фенербахче».
Также Арутюнов отметил, что в команде уже работает третий тренер, у каждого из которых свои взгляды. По его словам, травма стала причиной отсутствия Джикии в предыдущих матчах.
Для справки: в сезоне 2025/2026 Георгий Джикия принял участие в 13 матчах чемпионата Турции и Кубка, забив 2 гола.