"Antalyaspor" futbol klubi himoyachisi Georgiy Jikiyaning so‘nggi o‘yinlarda maydonga tushmagani jarohat bilan bog‘liq ekani ma’lum qilindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda futbolchining Turkiyadagi vakili Malik Arutyunov euro-football.ru saytiga bergan ma’lumotida aytib o‘tdi. Agentning so‘zlariga ko‘ra, Jikiya hozirda jarohatdan to‘liq tiklangan va jamoaning yangi bosh murabbiyi unga ishonch bildirmoqda.
Arutyunovning ta’kidlashicha, Jikiya yaqinlashib kelayotgan "Fenerbahche"ga qarshi uchrashuvda asosiy tarkibda maydonga tushishi kutilmoqda. Shuningdek, u klubda hozirgacha uchta murabbiy faoliyat yuritganini, har birining futbolga bo‘lgan qarashlari farq qilganini qayd etdi.
2025/2026 yilgi mavsumda Jikiya Turkiya chempionati va Kubogi doirasida jami 13 ta uchrashuvda ishtirok etib, 2 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Bu natijalar futbolchining jamoa uchun muhim o‘yinchi ekanligini yana bir bor tasdiqlaydi.

Георгий Джикия выйдет на поле в матче против «Фенербахче»
Стало известно, что защитник футбольного клуба «Антальяспор» Георгий Джикия не выходил на поле в последних матчах из-за травмы. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом рассказал агент футболиста в Турции Малик Арутюнов в интервью сайту euro-football.ru. По словам агента, Джикия сейчас полностью восстановился после травмы, и новый главный тренер команды доверяет ему.
По словам Арутюнова, ожидается, что Джикия выйдет в основном составе в предстоящем матче против «Фенербахче». Также он отметил, что в клубе до сих пор работали три тренера, у каждого из которых были разные взгляды на футбол.
В сезоне 2025/2026 Джикия принял участие в 13 матчах чемпионата Турции и Кубка, забив 2 гола. Эти результаты ещё раз подтверждают, что футболист является важным игроком для команды.