Rossiya futbol ittifoqi (RFS) bosh kotibi Maksim Mitrofanov Rossiya terma jamoasining Nikaragua va Mali bilan o‘rtoqlik uchrashuvlari nega Krasnodar va Sankt-Peterburg shaharlarida o‘tkazilayotganiga izoh berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Mitrofanovning so‘zlariga ko‘ra, ushbu qaror bir necha omillar asosida qabul qilingan.
Jumladan, iqlim sharoiti ham hisobga olingan. Uning ta’kidlashicha, o‘yinlar futbolchilarning tayyorgarligiga qulay bo‘lgan sharoitda o‘tkazilishi, shuningdek, tomoshabinlar uchun haqiqiy futbol bayrami tashkil etilishi muhim ahamiyatga ega.
Ma’lum bo‘lishicha, Rossiya va Nikaragua o‘rtasidagi o‘yin 27 mart kuni Krasnodarda, Mali bilan bahs esa 31 mart kuni Sankt-Peterburgda bo‘lib o‘tadi. Ta’kidlanishicha, ushbu uchrashuvlarda ishtirok etadigan har ikki raqib jamoa 2026 yilda Shimoliy Amerikada o‘tkaziladigan futbol bo‘yicha jahon chempionatiga yo‘llanma olmagan.

Выбор места проведения матчей сборной России по футболу прокомментирован
Генеральный секретарь Российского футбольного союза (РФС) Максим Митрофанов прокомментировал, почему товарищеские матчи сборной России с Никарагуа и Мали проходят в городах Краснодар и Санкт-Петербург. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Митрофанова, это решение было принято на основе нескольких факторов.
В частности, учитывались климатические условия. Он подчеркнул, что проведение матчей в условиях, удобных для подготовки футболистов, а также организация настоящего футбольного праздника для зрителей имеют важное значение.
Известно, что матч Россия — Никарагуа состоится 27 марта в Краснодаре, а встреча с Мали — 31 марта в Санкт-Петербурге. Отмечается, что обе соперничающие команды, участвующие в этих матчах, не получили путевку на чемпионат мира по футболу 2026 года, который пройдет в Северной Америке.