"Antalyaspor" futbol klubi himoyachisi Georgiy Djikiyaning so‘nggi paytlarda kam maydonga tushishi uning jarohati bilan bog‘liq bo‘lgan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda futbolchining Turkiyadagi vakili Malik Arutyunov ma’lum qilgan. Arutyunovning so‘zlariga ko‘ra, Djikiya jarohatdan to‘liq tiklangan va hozirda jamoaning yangi bosh murabbiyi unga ishonch bildirmoqda.
Bu haqida euro-football.ru xabar bergan. Agentning ta’kidlashicha, Djikiya "Fenerbahche"ga qarshi bo‘ladigan uchrashuvda asosiy tarkibda maydonga tushishi ehtimoli yuqori.
Shuningdek, u klubda murabbiylarning tez-tez almashib turishini, har bir mutaxassisning o‘z qarashlari borligini qayd etgan. Bu holat futbolchilarning o‘yin amaliyotiga va jamoa ichidagi raqobatga ta’sir ko‘rsatishi mumkin.
Georgiy Djikiya 2025/2026 yilgi mavsum davomida Turkiya chempionati va kubogida jami 13 ta o‘yinda ishtirok etib, 2 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Ayni damda u jismoniy holatini yaxshilagan va jamoaning asosiy o‘yinchilaridan biri sifatida o‘z o‘rnini qaytarishga intilmoqda.

За последнее время редкие появления защитника футбольного клуба "Антальяспор" Георгия Джикии на поле были связаны с его травмой. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил представитель футболиста в Турции Малик Арутюнов. По словам Арутюнова, Джикия полностью восстановился после травмы и сейчас новый главный тренер команды доверяет ему.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам агента, вероятность того, что Джикия выйдет в основном составе на матч против "Фенербахче", высока.
Также он отметил частую смену тренеров в клубе, у каждого специалиста свои взгляды. Это может повлиять на игровую практику футболистов и конкуренцию внутри команды.
Георгий Джикия в сезоне 2025/2026 принял участие в 13 матчах чемпионата и кубка Турции, забив 2 гола. В настоящее время он улучшил физическую форму и стремится вернуть себе место одного из основных игроков команды.