Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Fyodor Kudryashov Georgiy Jikiyaning Turkiyadagi futbol faoliyati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Kudryashovning ta’kidlashicha, u Antalyaspor jamoasi markaziy himoyachisi bo‘lgan Jikiyaning holatini muntazam kuzatib boradi.
Ma’lum bo‘lishicha, 32 yoshli futbolchi so‘nggi vaqtlarda o‘yin amaliyotisiz qolmoqda. Uning agenti ham bu holatni tasdiqlab, jamoa bosh murabbiyi Jikiyani hali eng yaxshi jismoniy holatga yetmagan deb hisoblayotganini aytgan.
Fyodor Kudryashov Jikiyaning imkon qadar tezroq Antalyasporning asosiy tarkibiga qaytishini xohlashini bildirdi. U: “Men uning o‘yinlarini doim kuzatib boraman.
Juda xohlayman, u tez orada asosiy tarkibga qaytsin. Oxirgi marta u bilan klubga o‘tayotganida gaplashganmiz, hozircha aloqamiz yo‘q”, — deya o‘z fikrlarini bayon etdi.

Бывший футболист сборной России Фёдор Кудряшов высказал своё мнение о футбольной карьере Георгия Джикии в Турции. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Кудряшова, он регулярно следит за состоянием Джикии, который является центральным защитником команды Антальяспор.
Известно, что 32-летний футболист в последнее время не принимал участия в играх. Его агент также подтвердил эту ситуацию, отметив, что главный тренер команды считает, что Джикия ещё не достиг лучшей физической формы.
Фёдор Кудряшов выразил желание, чтобы Джикия как можно скорее вернулся в основной состав Антальяспора. Он сказал: «Я всегда слежу за его играми.
Очень хочу, чтобы он скоро вернулся в основной состав. В последний раз мы разговаривали, когда он переходил в клуб, сейчас связи нет», — поделился он своим мнением.
Деятельность Джикии в составе Антальяспора началась летом 2025 года. В текущем сезоне он сыграл за команду 13 матчей и сумел забить 2 гола.