Chempionlar Ligasi 1/8 final bosqichiga qur’a tashlash marosimi o‘tkazilib, Myunxenning «Bavariya» jamoasi Italiya vakili «Atalanta» bilan to‘qnash kelishi ma’lum bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu ikki jamoa o‘rtasidagi bahslar futbol olamida katta qiziqish uyg‘otmoqda. Nemis klubining tajribali darvozaboni Manuel Noyer ushbu qarama-qarshilik haqida o‘z fikrlarini bildirdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Noyerning so‘zlariga ko‘ra, «Atalanta» kichik imkoniyatlardan ham katta natijalar chiqarish qobiliyatiga ega.
U: «Ular yaxshi kunlarida tog‘ni ham ag‘darib tashlashga qodir. Shuning uchun birinchi o‘yin Bergamoda o‘tishi biz uchun yomon emas.
Bu orqali o‘z darajamizni aniqroq baholash imkoniga ega bo‘lamiz», — dedi. «Atalanta» avvalgi bosqichda Germaniyaning «Borussiya Dortmund» jamoasini safdan chiqarib, pley-off yo‘llanmasini qo‘lga kiritgan edi.
O‘sha ikki uchrashuv natijasida umumiy hisob 4:3 bo‘ldi. «Bavariya» uchun esa bu o‘yinlar Chempionlar Ligasi pley-off bosqichidagi ilk sinov bo‘ladi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Vensan Kompani boshqaruvidagi italiyaliklar jamoasi guruh bosqichini ikkinchi o‘rinda yakunlagan. Ushbu bahslar futbol muxlislari uchun qiziqarli va hayajonli bo‘lishi shubhasiz.

«Бавария» и «Аталанта»: первая проверка в плей-офф
Был проведён жеребьёвка 1/8 финала Лиги чемпионов, и стало известно, что мюнхенская «Бавария» встретится с итальянским клубом «Аталанта». Об этом сообщает Zamin.uz.
Матчи между этими двумя командами вызывают большой интерес в футбольном мире. Опытный вратарь немецкого клуба Мануэль Нойер поделился своим мнением об этом противостоянии.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Нойера, «Аталанта» способна извлекать большие результаты даже из небольших возможностей.
Он сказал: «В хорошие дни они способны свернуть горы. Поэтому для нас не плохо, что первый матч пройдёт в Бергамо.
Это даст нам возможность точнее оценить наш уровень», — отметил он. «Аталанта» в предыдущем раунде выбила из борьбы немецкий клуб «Боруссия Дортмунд» и получила путёвку в плей-офф.
По итогам двух встреч общий счёт составил 4:3. Для «Баварии» эти игры станут первой проверкой в плей-офф Лиги чемпионов.
Согласно информации, итальянская команда под руководством Винсана Компани заняла второе место в групповом этапе. Эти матчи несомненно будут интересными и захватывающими для футбольных болельщиков.