Fransiya chempionati, ya’ni Liga 1ning 24-turida «Lans» jamoasi turnir jadvalida birinchi o‘ringa qaytish imkoniyatiga ega edi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Buning uchun ular safarda «Strasburg» jamoasini mag‘lub etishi kerak bo‘ldi. O‘yin yakunlari haqida euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning dastlabki xavfli vaziyati «Strasburg» jamoasi tomonidan sodir bo‘ldi. Xulio Ensiso hisobni ochishga yaqin kelgani bilan, uning zarbasi darvozabon tomonidan burchak to‘piga qaytarildi.
O‘yinning 18-daqiqasida esa Xoakin Panichelli to‘pni himoyachidan olib qo‘yib, darvozaga qarab hujumni davom ettirdi va gol urdi. Natijada mezbonlar 1:0 hisobida oldinga chiqib oldi.
Oradan ko‘p o‘tmay, «Strasburg» futbolchisi Odsonn Eduar jarima maydonida yaxshi imkoniyatga ega bo‘ldi, biroq uning zarbasi darvoza tomon aniq yo‘naltirilmadi. Ikkinchi bo‘limning 62-daqiqasida «Lans» hisobni tenglashtirishga muvaffaq bo‘ldi.
Mamadu Sangare uzoq masofadan kuchli va aniq zarba yo‘llab, jamoasiga gol keltirdi. Shu tariqa o‘yin 1:1 hisobida durang bilan yakunlandi.
Ushbu natijadan so‘ng «Strasburg» 7-o‘rinda qoldi, «Lans» esa ikkinchi pog‘onani saqlab qolib, peshqadamdan bir ochko ortda yuribdi.

«Ланс» в гостях сыграл вничью со «Страсбургом»
В 24-м туре чемпионата Франции, Лиги 1, команда «Ланс» имела возможность вернуться на первое место в турнирной таблице. Об этом сообщает Zamin.uz.
Для этого им нужно было обыграть в гостях команду «Страсбург». Итоги матча сообщает euro-football.ru.
Первая опасная ситуация в матче произошла у команды «Страсбург». Хулио Энсисо был близок к открытию счёта, но его удар был отражён вратарём на угловой.
На 18-й минуте Хоакин Паничелли отобрал мяч у защитника, продолжил атаку в сторону ворот и забил гол. В результате хозяева вышли вперёд со счётом 1:0.
Вскоре игрок «Страсбурга» Одсонн Эдуар получил хорошую возможность в штрафной площади, но его удар не был точно направлен в ворота. На 62-й минуте второго тайма «Ланс» сумел сравнять счёт.
Мамаду Сангаре мощным и точным ударом издали принёс своей команде гол. Таким образом, игра завершилась вничью со счётом 1:1.
После этого результата «Страсбург» остался на 7-м месте, а «Ланс» сохранил вторую позицию, отставая от лидера на одно очко.