Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Fyodor Kudryashov Turkiyada faoliyat olib borayotgan Georgiy Jikiyaning hozirgi holati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru sayti xabar bermoqda. Kudryashovning so‘zlariga ko‘ra, u "Antalyaspor" jamoasi markaziy himoyachisi Jikiyaning holatini doimiy kuzatib boradi.
32 yoshli futbolchi so‘nggi vaqtlarda maydonga tushmayapti. Uning agenti bergan ma’lumotga ko‘ra, jamoa bosh murabbiyi Jikiyaning sport formasi hozircha yetarli darajada emas deb hisoblamoqda.
Fyodor Kudryashov bu borada shunday deydi: "Uning o‘ynashini kuzatib boraman va imkon qadar tezroq asosiy tarkibga qaytishini istayman. U bilan bog‘landimmi?
Faqatgina klubga yangi kelganida gaplashganmiz, keyinchalik esa muloqot qilmaganman." Jikiya "Antalyaspor" safida 2025 yil yozidan beri o‘ynamoqda. Joriy mavsumda sobiq "Spartak" futbolchisi 13 o‘yinda maydonga tushib, 2 ta gol urishga erishgan.

Бывший футболист сборной России Фёдор Кудряшов поделился своим мнением о текущем состоянии Георгия Джикии, который выступает в Турции. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. По словам Кудряшова, он постоянно следит за состоянием центрального защитника команды "Антальяспор" Джикии.
32-летний футболист в последнее время не выходит на поле. По информации, предоставленной его агентом, главный тренер команды считает, что спортивная форма Джикии пока недостаточно хороша.
Фёдор Кудряшов в этом отношении сказал: "Я слежу за его игрой и хочу, чтобы он как можно скорее вернулся в основной состав. Связывался ли я с ним?
Только когда он только пришёл в клуб, мы разговаривали, а потом общения не было." Джикия выступает за "Антальяспор" с лета 2025 года. В текущем сезоне бывший игрок "Спартака" провёл 13 матчей и забил 2 гола.