Kurt Zuma Birlashgan Arab Amirliklarining "Al-Vasl" klubiga o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Avvalroq Londondagi "Chelsi" jamoasida faoliyat yuritgan fransiyalik markaziy himoyachi so‘nggi paytlarda Ruminiya chempionatida to‘p surayotgan edi. U "Kluj" jamoasiga qo‘shilganidan so‘ng atigi olti oy o‘tib, mazkur klubni tark etdi.
Futbolchining yangi jamoasi haqida euro-football.ru nashri xabar berdi. "Al-Vasl" klubiga o‘tish jarayonida sport direktori Erik Abidal muhim rol o‘ynagan.
Muzokaralar natijasida Zuma BAA klubi safiga qo‘shilish haqida qaror qabul qildi. Qayd etish joiz, bu futbolchi avval ham Yaqin Sharqda faoliyat olib borgan.
O‘tgan mavsumda u Saudiya Arabistonining "Al-Oroba" klubida ijara asosida o‘ynagan edi. Zuma uzoq vaqt davomida Angliyaning "Vest Hem" jamoasida ham to‘p surgan.
Biroq mazkur klub bilan shartnoma bekor qilinganidan keyin futbolchi Ruminiyaning "Kluj" klubida o‘ynay boshladi. Ammo bu hamkorlik uzoq davom etmadi va yarim yil ichida yakunlandi.

Курт Зума перешёл в клуб «Аль-Васл»
Ранее французский центральный защитник, выступавший за лондонский «Челси», в последнее время играл в чемпионате Румынии. После перехода в клуб «Клуж» он покинул команду всего через шесть месяцев.
О новой команде футболиста сообщил портал euro-football.ru. В процессе перехода в клуб «Аль-Васл» важную роль сыграл спортивный директор Эрик Абидаль.
По итогам переговоров Зума принял решение присоединиться к клубу ОАЭ. Следует отметить, что этот футболист уже имел опыт выступлений на Ближнем Востоке.
В прошлом сезоне он играл на правах аренды в саудовском клубе «Аль-Ороба». Зума также долгое время выступал за английский клуб «Вест Хэм».
Однако после расторжения контракта с этим клубом футболист начал играть за румынский «Клуж». Но это сотрудничество не продлилось долго и завершилось через полгода.