Germaniya chempionatining 24-turida «Augsburg» o‘z maydonida «Kyoln»ni qabul qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
O‘yinda mezbon jamoa 2:0 hisobida g‘alaba qozondi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv davomida xavfli vaziyatlar ko‘p kuzatilmagan bo‘lsa-da, mehmonlar birinchi bo‘lib hisobni ochish imkoniyatiga ega edi. Burchak to‘pidan uzatilgan pasni Erik Martel bosh bilan darvozaga yo‘lladi, ammo to‘p darvoza to‘sini orqali qaytdi.
O‘yinning 55-daqiqasida «Augsburg» futbolchisi Noakai Benks jarima maydoniga aniq uzatma berdi. Rodrigo Ribeyru esa tovon bilan chiroyli zarba yo‘llab, hisobni ochdi.
Bu gol uchrashuv taqdirini hal qildi. Qo‘shimcha vaqtda Aleksis Klod-Moris qarshi hujumni muvaffaqiyatli yakunlab, ikkinchi golni kiritdi.

В 24-м туре чемпионата Германии «Аугсбург» на своем поле принимал «Кёльн». Об этом сообщает Zamin.uz.
В матче хозяева одержали победу со счетом 2:0. Об этом сообщает euro-football.ru.
Хотя в ходе встречи опасных моментов было немного, гости имели возможность первыми открыть счет. Эрик Мартель головой направил пас с углового в ворота, но мяч отскочил от штанги.
На 55-й минуте игрок «Аугсбурга» Нокаи Бенкс сделал точную передачу в штрафную площадь. Родриго Рибейру красиво пробил пяткой и открыл счет.
Этот гол решил исход встречи. В дополнительное время Алексис Клод-Морис успешно завершил контратаку и забил второй гол.