Angliyalik futbolchi Ueyn Runi 2013 yilda restoranda tasodifan afsonaviy Diego Maradona bilan uchrashib qolganini eslab o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu voqea «Manchester Yunayted» klubi uchun Yevropa Chempionlar ligasi pley-off bosqichida Madridning «Real» jamoasiga qarshi o‘yinda mag‘lub bo‘lganidan keyin sodir bo‘lgan. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
O‘sha paytda klub bosh murabbiyi Aleks Fergyuson Runini zaxirada qoldirgan edi. Bu qaror Runini qattiq ranjitgan va o‘yindan keyin u asabiy holda restoranga yo‘l olgan.
U yerda tasodifan Maradonani uchratib, hayratga tushgan. Diego Maradona Runini o‘z stoliga taklif qilib, uni tinchlantirishga harakat qilgan.
Keyin esa kutilmaganda bo‘ynidagi galstukni yechib, unga sovg‘a qilgan. Runi bu voqeani eslab, "Bu ishonib bo‘lmas, ammo juda go‘zal ishorat edi.
Hozirgacha o‘sha galstukni ehtiyotlab saqlayman", deya izoh bergan. Ma’lumot uchun, Diego Maradona 2020 yilda vafot etgan.

Руни и Марадона: случайная встреча и незабываемый подарок
Английский футболист Уэйн Руни вспомнил, как в 2013 году случайно встретил легендарного Диего Марадону в ресторане. Об этом сообщает Zamin.uz.
Это произошло после поражения клуба «Манчестер Юнайтед» в плей-офф Лиги чемпионов УЕФА в матче против мадридского «Реала». Об этом сообщает euro-football.ru.
В то время главный тренер клуба Алекс Фергюсон оставил Руни в запасе. Это решение сильно огорчило Руни, и после матча он нервно направился в ресторан.
Там он случайно встретил Марадону и был поражён. Диего Марадона пригласил Руни за свой стол и попытался его успокоить.
Затем неожиданно снял с шеи галстук и подарил ему. Руни, вспоминая этот случай, сказал: «Это было невероятно, но очень красивый жест.
До сих пор я бережно храню тот галстук», — прокомментировал он. Для справки, Диего Марадона скончался в 2020 году.