PSJ va "Chelsi" Chempionlar ligasida to‘qnash keladi
"Pari Sen-Jermen" bosh murabbiyi Luis Enrike Chempionlar ligasi 1/8 finali uchun o'tkazilgan qur'a natijalariga o'z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Qur'a natijalariga ko'ra, PSJ jamoasi "Chelsi"ga qarshi bahs olib boradi.
Ushbu ikki jamoaning so'nggi uchrashuvi iyul oyida Klublar o'rtasidagi jahon chempionati finalida bo'lib o'tgan edi. O'shanda londonliklar fransuz jamoasini 3:0 hisobida mag'lub etgan.
Luis Enrike matbuotga bergan intervyusida, "Revansh kayfiyati yo'q, lekin ingliz jamoalariga qarshi o'yinlar har doim biz uchun katta motivatsiya bo'ladi. Klublar o'rtasidagi jahon chempionatidan keyin juda ko'p narsa o'zgardi.
Hozirgi vaziyat butunlay boshqacha", — deb ta'kidladi. Uchrashuvlarning birinchi bosqichi 11 mart kuni Parijda, PSJning uy stadionida bo'lib o'tadi.
Javob o'yini esa 17 mart kuni Londonda, "Chelsi" mezbonligida o'tkazilishi rejalashtirilgan. Bu ikki jamoa o'rtasidagi bahs futbol ishqibozlari uchun qiziqarli voqealardan biri bo'lishi kutilmoqda.

ПСЖ и "Челси" столкнутся в Лиге чемпионов
Главный тренер "Пари Сен-Жермен" Луис Энрике высказался о результатах жеребьевки 1/8 финала Лиги чемпионов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Согласно результатам жеребьевки, команда ПСЖ сыграет против "Челси".
Последняя встреча этих двух команд состоялась в июле в финале Клубного чемпионата мира. Тогда лондонцы победили французскую команду со счетом 3:0.
В интервью прессе Луис Энрике отметил: «Желания реванша нет, но игры против английских команд всегда для нас большой мотивацией. После Клубного чемпионата мира многое изменилось.
Ситуация сейчас совершенно другая», — подчеркнул он. Первый матч пройдет 11 марта в Париже, на домашнем стадионе ПСЖ.
Ответный матч запланирован на 17 марта в Лондоне, на поле "Челси". Ожидается, что противостояние этих двух команд станет одним из интересных событий для футбольных болельщиков.