Anchelotti Braziliya tarkibini jahon chempionati uchun tayyorlamoqda
Bu haqda "Euro-football.ru" xabar berdi. Ma’lum bo‘lishicha, italiyalik mutaxassis hozirda 18 nafar futbolchini dastlabki ro‘yxatga kiritgan.
Darvozabon sifatida Alisson Beker tanlangan. Himoya chizig‘ida Markinyos, Eder Militao, Gabriel dos Santos, Aleks Sandro va Duglas Santos o‘rin olgan.
Yarim himoyada Kazemiro, Andrey Santos, Bruno Gimaraes, Lukas Paketa hamda Luis Enrike bor. Hujum chizig‘ida esa Mateus Kun'ya, Rodrigu, Zhoao Pedro, Vinisius Zhunior, Rafinya Dias, Estevao va Gabriel Martinelli ishtirok etadi.
Murabbiy hozircha yakuniy tarkibni to‘liq e’lon qilmagan bo‘lsa-da, ehtimoliy jarohatlarni hisobga olgan holda, 26 nafar futbolchidan iborat bo‘lishi kutilayotgan yakuniy tarkibda faqat sakkizta bo‘sh o‘rin qolgan. Bu ro‘yxat Braziliyaning jahon chempionatida kuchli va muvozanatli o‘yin ko‘rsatishga tayyor ekanligini ko‘rsatadi.

Анчелотти готовит состав Бразилии для чемпионата мира
Главный тренер сборной Бразилии Карло Анчелотти продолжает формировать состав на чемпионат мира 2026 года. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает "Euro-football.ru". Известно, что итальянский специалист на данный момент включил в предварительный список 18 футболистов.
Вратарём выбран Алисон Бекер. В линии защиты находятся Маркиньос, Эдер Милитау, Габриэл дос Сантос, Алекс Сандро и Дуглас Сантос.
В полузащите — Каземиро, Андре Сантос, Бруно Гимараэс, Лукас Пакета и Луис Энрике. В атаке — Матеус Кунья, Родригу, Жоао Педро, Винисиус Жуниор, Рафиња Диас, Эстеван и Габриэл Мартинелли.
Хотя тренер пока не объявил окончательный состав полностью, с учётом возможных травм ожидается, что в окончательном списке из 26 футболистов останется всего восемь свободных мест. Этот список показывает, что Бразилия готова продемонстрировать сильную и сбалансированную игру на чемпионате мира.