Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Fyodor Kudryashov Turkiyada faoliyat olib borayotgan himoyachi Georgiy Djikiyaning holati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru sayti xabar bermoqda. Kudryashovning aytishicha, u Antalyaspor jamoasida o‘ynayotgan Djikiyaning faoliyatini diqqat bilan kuzatib boradi.
So‘nggi paytlarda 32 yoshli futbolchi jamoaning asosiy tarkibida maydonga tushmayapti. Agentining so‘zlariga ko‘ra, jamoa bosh murabbiyi Djikiyaning hozirgi sport formasi yetarli darajada yaxshi emas, deb hisoblamoqda.
Fyodor Kudryashov bu borada shunday dedi: "U o‘ynayaptimi yoki yo‘qmi, men baribir uning o‘yinlarini kuzatishda davom etaman. Mening istagim – u tez orada asosiy tarkibga qaytsin.
Biz oxirgi marta u klubga o‘tganida gaplashgan edik, hozirda esa muloqot qilganimiz yo‘q." Ma’lumot uchun, Georgiy Djikiya Antalyaspor jamoasida 2025 yil yozidan beri faoliyat yuritmoqda. Joriy mavsumda u 13 ta uchrashuvda qatnashib, 2 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.

Кудряшов хочет возвращения Джикии в основной состав
Бывший игрок сборной России Фёдор Кудряшов высказался о состоянии защитника Георгия Джикии, который выступает в Турции. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. По словам Кудряшова, он внимательно следит за выступлениями Джикии, играющего в клубе Антальяспор.
В последнее время 32-летний футболист не выходит на поле в основном составе команды. По словам его агента, главный тренер команды считает, что нынешняя спортивная форма Джикии недостаточно хороша.
Фёдор Кудряшов сказал по этому поводу: "Играет он или нет, я всё равно продолжаю следить за его играми. Моё желание — чтобы он как можно скорее вернулся в основной состав.
В последний раз мы разговаривали, когда он переходил в клуб, сейчас же мы не общались." Для справки, Георгий Джикия выступает в клубе Антальяспор с лета 2025 года. В текущем сезоне он принял участие в 13 матчах и забил 2 гола.