Yevropa Chempionlar ligasi 1/8 final bosqichida qura tashlash marosimidan so‘ng Myunxenning «Bavariya» klubi Italiya vakili «Atalanta»ga raqib bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu qarama-qarshilik oldidan «Bavariya» jamoasining tajribali darvozaboni Manuel Noyer o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
Noyer o‘z intervyusida «Atalanta»ning o‘ziga xos jihatlari haqida gapirib, ularning imkoniyatlari cheklangan bo‘lsa-da, mavjud resurslardan maksimal darajada foydalanish qobiliyatini yuqori baholadi. U shuningdek, «Atalanta» yaxshi kunida juda kuchli raqibga aylanishi mumkinligini ta’kidladi.
Darvozabonning so‘zlariga ko‘ra, birinchi o‘yin Bergamoda o‘tishi ular uchun foydali bo‘lishi mumkin, chunki bu bahs orqali «Bavariya» o‘zining hozirgi holatini yanada yaxshiroq anglab oladi. Qayd etish kerakki, «Atalanta» pley-off bosqichiga yo‘llanmani Dortmundning «Borussiya»sini ikki o‘yin natijasiga ko‘ra 4:3 hisobida mag‘lub etib qo‘lga kiritgan edi.
«Bavariya» uchun esa ushbu qarama-qarshilik Chempionlar ligasidagi ilk pley-off sinovi bo‘lishi kutilmoqda. Shu bois mazkur bahs futbol muxlislarining katta qiziqishini uyg‘otmoqda.

Noyer: «Аталанта» в хорошей форме — опасный соперник
После жеребьевки 1/8 финала Лиги чемпионов УЕФА клуб «Бавария» из Мюнхена получил в соперники итальянскую «Аталанту». Об этом сообщает Zamin.uz.
Перед этим противостоянием опытный вратарь «Баварии» Мануэль Нойер поделился своими мыслями. Об этом сообщает euro-football.ru.
В интервью Нойер рассказал о специфике «Аталанты», отметив, что хотя их возможности ограничены, они умеют максимально эффективно использовать имеющиеся ресурсы. Он также подчеркнул, что «Аталанта» может стать очень сильным соперником в хороший для них день.
По словам вратаря, первый матч, который пройдет в Бергамо, может быть выгоден для них, так как эта игра поможет «Баварии» лучше понять свое текущее состояние. Следует отметить, что «Аталанта» получила путевку в плей-офф, обыграв дортмундскую «Боруссию» по сумме двух матчей со счетом 4:3.
Для «Баварии» это противостояние ожидается первым испытанием в плей-офф Лиги чемпионов. Поэтому этот матч вызывает большой интерес у футбольных болельщиков.