"Antalyaspor" futbol klubi himoyachisi Georgiy Djikiyaning so‘nggi paytlarda o‘yinlarda qatnashmayotgani haqida uning vakili Malik Arutyunov izoh berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru nashri xabar bermoqda. Arutyunovning so‘zlariga ko‘ra, Djikiya avvalgi jarohatidan to‘liq sog‘aygan va hozirda jamoaning yangi bosh murabbiyi uni yana asosiy tarkibga qo‘shishni rejalashtirmoqda.
Agentning ta’kidlashicha, futbolchi "Fenerbahche"ga qarshi bo‘ladigan navbatdagi uchrashuvda maydonga tushishi mumkin. Arutyunov shuningdek, klubda murabbiylar tez-tez almashgani va har bir murabbiyning futbolchilarga bo‘lgan qarashi turlicha ekanini qayd etdi.
Djikiyaning avvalgi o‘yinlarda qatnashmaganiga esa asosan jarohati sabab bo‘lgan. Ma’lumotlarga ko‘ra, Djikiya 2025/2026 yilgi mavsum davomida Turkiya chempionati va kubogi doirasida jami 13 o‘yinda qatnashib, ikkita gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
Hozirda futbolchi to‘laqonli tayyorgarlik olib bormoqda va jamoa uchun yana muhim o‘yinlarda ishtirok etishi kutilmoqda.

Джикия выздоравливает после травмы, возвращается в основной состав
Представитель защитника футбольного клуба «Антальяспор» Георгия Джикии Малик Арутюнов прокомментировал отсутствие игрока в последних матчах. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает издание euro-football.ru. По словам Арутюнова, Джикия полностью восстановился после предыдущей травмы, и новый главный тренер команды планирует вернуть его в основной состав.
Агент отметил, что футболист может выйти на поле в следующем матче против «Фенербахче». Арутюнов также подчеркнул, что в клубе часто меняются тренеры, и у каждого из них разное отношение к игрокам.
Причиной отсутствия Джикии в предыдущих матчах в основном была травма. По данным, в сезоне 2025/2026 он принял участие в 13 матчах чемпионата Турции и Кубка, забив два гола.
В настоящее время футболист проходит полноценную подготовку и ожидается, что он примет участие в важных матчах за команду.